A magyar titkosszolgálatok próbálták megtudni az amerikai kollégáktól, miért tették szankciós listára Rogán Antalt
A magyar szolgálatok szerint érzékelhető, hogy valakik kavarnak a Rogán-ügy körül.
A magyar szolgálatok szerint érzékelhető, hogy valakik kavarnak a Rogán-ügy körül.
A washingtoni szankciók elvben csak az amerikai állampolgárokat tiltják el az üzleteléstől Rogán Antallal, ám a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter érdekeltségeivel akkor is kockázatos lesz kapcsolatokat ápolni, ha az ember nem amerikai állampolgár.
Több tucat magyar településen fordult meg 2022-es kinevezése óta David Pressman amerikai nagykövet, és tapasztalataira is hivatkozva állította, hogy az egész országot behálózza a korrupció. Rogán Antal kitiltását viszont konkrét ügyekkel nem indokolta, és az amerikai kormányzat sem árul el többet, csak általánosságban hivatkozik arra, hogy a miniszter stratégiai ágazatok ellenőrzéséért felel.
Az Egyesült Államok pénzügyminisztériumának tájékoztatója szerint akkor vesznek le valakit a szankciós listájukról, ha az illető bizonyítja, hogy már nem állnak fel azok a körülmények, ami miatt oda került. Rogán esetében amellett kellene érvelnie, hogy nem korrupt.
Donald Trumptól várja az Orbán-kormány, hogy rendet tegyen az ügyben. Gulyás Gergely is úgy véli, “legfeljebb néhány hétig hatályos kisstílű és megalapozatlan bosszúról” van szó.
Az Egyesült Államok olyan vállalatokkal szemben intézkedik, amelyek megítélésük szerint Oroszország ukrajnai háborúját segítik.
"Hallod Pressman, te ócska, puhány, nyavajás (sic!) kis senki, intézkedj!" – mondta, de megosztotta magvas gondolatait az izraeli-palesztin háborúról is.
Az OTP Bank számos kötelezettséget vállalt az orosz piacra vonatkozó jövőbeni terveivel kapcsolatban.
Az intézkedést az ukrán függetlenség napjához időzítve hozták meg.
Lukasenka jobb kezéért, Aljakszandr Mosenszkijért nagy erőkkel lobbizik a kormány, hogy ne kerülhessen szankciós listára.
Wolfgang Sobotka az osztrák kormányzó párt tagja, Moshe Kantor oligarcha pedig Vlagyimir Putyin bizalmi embere, akinek a szankciós listára rakása ellen állítólag Magyarország is kiállt az EU-ban.
Három nevet levesznek az 1800 személy és szervezet elleni szankciós listáról, de Magyarország egy negyedik név törlését is szeretné elérni. Emiatt éleződik a konfliktus az uniós országok között.