Lett oknyomozó portál: Magyarország az orosz hadsereget segítő oligarchákat védett meg az uniós szankcióktól
Iszkander Mahmudov és Andrej Bokarev résztulajdonos a Transzmasholdingban, ami Szalay-Bobrovniczky Kristóffal üzletelt.
Iszkander Mahmudov és Andrej Bokarev résztulajdonos a Transzmasholdingban, ami Szalay-Bobrovniczky Kristóffal üzletelt.
Először vezet be az Európai Unió utazási tilalmat, és fagyasztja be a vagyonát olyan kínai személyeknek, akik drónokkal támogatják Oroszországot.
A Külügyminisztérium közleménye nem foglalkozott az országban zajló tüntetésekkel, ahogyan azzal sem, hogy a grúz kormánypárt felfüggesztette az uniós csatlakozások megkezdésére való törekvését.
A hálózat az orosz elittől az angliai utcákon tevékenykedő drogkereskedőkig terjedt.
Az új amerikai szankciók lehetetlenné teszik, hogy Magyarország a Gazprombanknak fizessen az orosz energiáért. Szijjártó Péter Washingtonba repült.
Egy új, közös valutával Oroszország és szövetségesei megkerülhetnék a nyugati szankciókat, Vlagyimir Putyin ugyanakkor nemrég arról beszél, hogy “még nem jött el az ideje” ennek.
Szergej Sojgu orosz nemzetbiztonsági miniszter szerint az amerikaiaknak kötelessége lenne hozzájárulni Afganisztán újjáépítéséhez.
Bár az amerikai szankciók egy időre visszavetették az egykor virágzó Huaweit, mára a kínai vállalat elég jól összeszedte magát. Azonban, hogy tovább fejlődjön, képzett munkaerőre lenne szüksége, és hol máshol keresne ilyet, mint a világ legnagyobb chipgyártójánál.
Az iráni szállítmányozási társaságok ellen hozott uniós szankciók miatt tiltakoztak.
Hétfőn az Európai Unió Tanácsa is szankciókat jelentett be az Iran Air, valamint két másik iráni légitársaság ellen.
Korábban ez a hálózat az Iszlám Államot is támogatta.
Brüsszelben ismét előtérbe került a terv, hogy meg kellene fosztani Oroszországot az utolsó adujától, amivel továbbra is befolyásolni tudja Európa energiaellátását, azaz be kellene szüntetni vele az atomenergetikai együttműködést. Már ha a magyar kormányfő hozzájárul.