Nekimegy a Huawei az egyik legnagyobb chipgyártó MediaTeknek
Szabadalombitorlás vádjával perelte be a Huawei a tajvani chipgyártó-óriás MediaTeket, és bár a konkrét szabadalmak nem ismertek, egyáltalán nem meglepő a kínai vállalat lépése.
Szabadalombitorlás vádjával perelte be a Huawei a tajvani chipgyártó-óriás MediaTeket, és bár a konkrét szabadalmak nem ismertek, egyáltalán nem meglepő a kínai vállalat lépése.
Több mint 86 milliárd forintnak megfelelő összeget kell fizetnie a Microsoftnak az IPA Technologies nevű vállalat részére egy szabadalombitorlási ügyben. A redmondi óriás nem ismeri el a felelősségét, és fellebbezni fog.
Nem lesz elérhető a véroxigénszint-mérő funkció az újonnan értékesített Watch Series 9 és Ultra 2 modellekben az Egyesült Államokban. Az Apple azért lépi ezt meg, hogy amíg tilalom vonatkozik az ilyen funkciókkal bíró órákra, továbbra is a boltok polcain tarthassák őket.
Kiveheti a véroxigénszint-mérés funkciót az újonnan értékesített óráiból az Apple Amerikában, hogy így megoldva a szabadalmi vitát a Masimóval.
Az elmúlt hetek egyik legfelkapottabb technológiai híre kétségtelenül a legmenőbb Apple Watch-ok amerikai tiltása (majd átmeneti engedélyezése) volt. A háttérben szabadalmi problémák és az Apple-höz képest egy igen kis cég áll. De vajon miért éri meg ez utóbbinak ez a cseppet sem olcsó hercehurca?
A következő órákban újból megvásárolható lesz a Watch Series 9 és az Ultra 2 Amerikában, de ez csak egy átmeneti fegyverszünet a háborúban.
Az Apple a saját háza táján példátlan esetet igyekszik elkerülni, legalábbis minimalizálni a károkat: elképesztő gyorsasággal tervezik újra szoftveresen a véroxigénszint-mérőt a Watch órákban. Pedig lehet, hogy ez sem lesz elég a tilalom feloldásához.
Valószínűleg nem minden Google-eszköz mögött álló ötlet született a keresőóriás műhelyeiben, azonban sokan inkább harcba sem szállnak a tőkeerős céggel. Néha viszont érdemes kitartani, ahogy azt a Google Chromecastje elleni fellépés is igazolja.
Magyarországon egyelőre még forgalmazhatják a Vivo eszközeit, azonban Németországban – amennyiben nem tudnak megegyezni a Nokiával – könnyen betilthatják. Végül akár az egész EU-s piac is elveszhet a kínai gyártó számára.
Két szabadalmi jogi perben is sikerre vitte követeléseit a Nokia, utóbbi miatt az európai piacon egyre több országban feltörekvő Oppo nem forgalmazhatja tovább okostelefonjait Németországban.
Nem csitul a Qualcomm és az Apple vitája, kedden újabb fejezethez érkezett a két gyártó szabadalmi harca.
A kínai piac után Németországban sem árusíthat bizonyos iPhone-modelleket az Apple. Az ok: a Qualcommal folytatott szabadalmi vita.