Adományozási botrányba keveredett Károly herceg
Egy orosz üzletember nagylelkű adománya miatt indul vizsgálat.
Egy orosz üzletember nagylelkű adománya miatt indul vizsgálat.
Ilyen, amikor a volt kormányfő önkritikát gyakorol?
A The Sunday Times című tekintélyes konzervatív vasárnapi brit lap 2017-es összesítése szerint a brit pénzarisztokrácia felső kasztjának összvagyona egy év alatt 14 százalékkal, 83 milliárd fonttal 658 milliárd fontra (csaknem 250 ezer milliárd forintra) emelkedett.
Jelentősen nőtt a brit leggazdagabbak vagyona a The Sunday Times összeállítása szerint. A listán idén is szerepel Paul McCartney, valamint J.K. Rowling. A brit lista élén orosz, indiai és üzbég üzletemberek állnak.
A The Sunday Times főszerkesztője és rajzolója is bocsánatot kér az antiszemitának ítélt karikatúra miatt. Bírálói szerint a rajz mondanivalója messze túlmegy az izraeli politika méltányos és ésszerű bírálatán, ráadásul éppen a holokauszt-emléknapon jelent meg.
Oké, értem én, hogy a Call OF Duty sorozat rendkívül élethű grafikával rendelkezik (főleg PC-n, az egekbe tolva a...
"Járványszerűvé" vált az elmúlt hónapokban a fémtolvajlás Nagy-Britanniában, és a brit rendőrség szerint román szervezett bűncsoportok felelősek a súlyos károkat és gyakran életveszélyes helyzeteket okozó lopássorozatért - írta a The Sunday Times.
A sötétség fejedelme, Ozzy Osbourne élettapasztalatát a Sunday Timesban osztja meg lélekgyógyászként. Íme, néhány megszívlelendő tanács a denevérevő családapától.
Gordon Brown volt brit miniszterelnök azzal vádolta meg kedden Rupert Murdoch ausztrál-amerikai sajtómágnás lapjait, hogy "bűnös eszközökkel", törvénytelenül szereztek róla személyes információkat.
Egyre duzzad az utóbbi évtizedek legsúlyosabb nagy-britanniai sajtóbotránya: hétfőn már az egyik legpatinásabb brit vasárnapi lap, a The Sunday Times is illegális információszerzés gyanújába keveredett, és a Murdoch-sajtóbirodalom brit lapjai által elkövetett hasonló vétségek áldozatai között lehet Károly brit trónörökös és Gordon Brown volt kormányfő is.
Egy európai parlamenti tag, az osztrák kereszténydemokrata Ernst Strasser (Európai Néppárt) rögtön az ügy kirobbanásakor lemondott; példáját hétfőn követte a szlovén szocialista Zoran Thaler is.
Pénzért vállalták kereskedelmi érdekeket szolgáló törvénymódosítások benyújtását és vállalati tanácsadói munkakör betöltését magukat lobbistáknak kiadó brit újságírók megkeresésére európai parlamenti képviselők, köztük kelet-európaiak.