Milák Kristóf esete miatt módosíthatják a sporttörvényt
Az úszószövetség kérte, hogy változzon az olimpiai életjáradékra vonatkozó rendelkezés.
Az úszószövetség kérte, hogy változzon az olimpiai életjáradékra vonatkozó rendelkezés.
Abba is bele lehet bukni, ha dől a pénz a területre – ezt a tételt látszik igazolni a sporttörvény tervezett módosítása. A MOB sokmilliárdot költhetett el olyan sportágakra, amelyek nem hozták az eredményt, ezért elveszti jogosítványai, pénze és feladatai jó részét, és érkezhet megint egy sportminiszter, de legalább egy -államtitkár.
A sporttörvény módosításától várja a Fidesz a haza futballmérkőzések látogathatóságának könnyítését, például a jövőben újra lehet majd a mérkőzés napján jegyeket venni. A klubok számára nem biztos, hogy könnyebb lesz az élet, ugyanis nagyobb felelősséget hárítanak rájuk a szurkolók biztonsága kapcsán. Egyes lépéesk emelhetik a nézőszámot, mások viszont továbbra is távol tarthatják a szurkolókat a sporteseményektől.
A sporttörvény szigorítására vonatkozó joganyagot készített elő az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkársága a fiatal sportolók védelme érdekében – így reagált pénteken Simicskó István államtitkár a DK szóvivőjének ketrecharccal kapcsolatos közleményére.
A koncessziós, a szerencsejáték valamint a sporttörvény módosításával könnyítette meg a távszerencsejáték szervezését a parlament azzal a céllal, hogy az állami bevételek növekedjenek.
Az LMP szerint a látványsportágakban nem látványberuházásokra - például stadionépítésekre -, hanem tiszta és átlátható viszonyokra van szükség, ezért a párt módosító javaslatot nyújt be a sporttörvényhez.
A jogszabályi háttér összehangolása, a tavaly tavasszal elfogadott doppingellenes kormányrendeletből és az idén január elsejétől érvényben levő sporttörvényből fakadó feladatok adják a legfőbb teendőket 2012 elején a Magyar Antidopping Csoport(MACS) számára - jelentette ki Tiszeker Ágnes pénteken az MTI érdeklődésére.
Alapvető változás áll be január 1-jétől a hazai sportéletben: az eddigi öt helyett egyetlen köztestület, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) veszi át az irányító szerepet, állami feladatokat ellátó civil szervezetként.
Hétfőn délután 275 igen szavazattal, 42 ellenében, 5 tartózkodás mellett az Országgyűlés megszavazta az új sporttörvényt, mely valószínűleg hosszú időre meghatározza majd a magyar sport kereteit. Mik a fő változások, a célok, az irány, és egyáltalán, miért volt szükség változtatni? A hvg.hu Molnár Zoltánt, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkárát kérdezte.
Az új sporttörvény egyetlen nagy civil szervezetet, úgynevezett köztestületet hoz létre a Magyar Olimpiai Bizottság kizárólagossá tételével – mondta el Molnár Zoltán, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában, ahol felvázolta, hogy a tavalyihoz képest robbanásszerűen megemelkedett sporttámogatáson túl a parlamenti bizottság által szerdán tárgyalandó új sporttörvény miben különbözik az eddigiektől.
Adózási szempontból egy kalap alá kerülnek a sportolók, edzők, sportvezetők és sportirányítók a képző- és iparművészekkel, filmesekkel, újságírókkal, ha elfogadja a parlament a sport- és turisztikai bizottság szerdán benyújtott módosítóját a jövő évi adótörvényekhez. Ez a sport tárgyú kormányzati lépések ismeretében nem lenne meglepetés. Az ügy pikantériáját az adja, hogy közben az adófajta (az ekho) megszüntetése is napirendre került.
Az Európai Bizottság az állami támogatásra vonatkozó uniós szabályoknak megfelelően jóváhagyta Magyarország javaslatát, amely szerint állami finanszírozásként évi mintegy 60 millió eurót fordítana meglévő sportlétesítményeinek felújítására és fejlesztésére.