Módosult a megváltozott munkaképességűek minősítési szabályzata, 254 ezer embert érinthet
A szakértő szerint 12 vizsgálat esetében nem egyértelmű, hogyan kell értékelnie a rokkantságról döntő orvosbizottságnak.
A szakértő szerint 12 vizsgálat esetében nem egyértelmű, hogyan kell értékelnie a rokkantságról döntő orvosbizottságnak.
Meggyógyult a magyar egészségügyben? Még nincs kint a vízből. Az állam a rehabilitációban is segít. Pontosabban segítene, de a rendszer ezer sebből vérzik. Aki meg akar élni, dolgozna, tanulni akar, szinte lehetetlenre vállalkozik: régi ismerősünkkel, Katalinnal is ez történt.
Az Alkotmánybíróság kimondta, hogy bár az állam elég nagy szabadsággal határozhatja meg, hogy pontosan kinek mi jár, azért nem önkényesen.
Rokkantsági ellátásban részesülő személy a nyugdíjkorhatár betöltésekor választhat, hogy továbbra is ezt a járandóságát kéri, vagy inkább öregségi nyugdíjat. Milyen következményekkel jár a választás? Az Adózóna megmondja.
Nyugdíjas orvosok bevonásával gyorsítanák fel a rokkantak komplex felülvizsgálatát – írja a Magyar Idők keddi számában.
A cukorbetegséggel küzdő felnőttek esetében magasabb a kockázata a rokkantság kialakulásának - derült ki egy új kutatásból.
A rokkantság szövegrészt fogyatékosságra módosították volna korábban, amit elfogadhatatlannak tartott a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége.
Az emberi erőforrások minisztere, Balog Zoltán által jegyzett tervezet értelmében elkészítik a rehabilitációs orvosszakértői névjegyzéket, amely a jövőben nélkülözhetetlen lesz a rehabilitációs hatóság által végzett, a megváltozott munkaképességű emberek ellátásainak, valamint egyes egyéb, az egészségkárosodás mértékétől függő ellátásoknak a megállapításához szükséges minősítések lefolytatásához.
Kezdeményezte az Alkotmánybíróságnál a megváltozott munkaképességű emberek ellátásáról szóló törvény egyes rendelkezéseinek felülvizsgálatát az alapvető jogok biztosa.
Tiltakoznak a járványos gyermekbénuláson átesett betegek az ellen, hogy felülvizsgálják őket, és csökkentsék vagy elvegyék az ellátásukat - közölte a Mozgáskorlátozottak Egyesületének Országos Szövetsége (MEOSZ) szombaton az MTI-vel.
De még nem ok arra, hogy céljainkat is elveszítsük.
Három év fogházbüntetést szabott ki nem jogerősen a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróság szerdai ítéletében arra a kórházi alkalmazottra, aki esetenként több százezer forintért cserébe rokkantsági leszázalékolást ígért a betegeknek.