A légzésfigyelő riasztotta a szülőket, hogy leállt kisgyermekük légzése. Azonnal hívták a mentőket, ahol több egységet is riasztottak, miközben a diszpécser újraélesztésre instruálta a szülőket.
A tél egyik leghidegebb éjszakáján a hvg.hu videósa csatlakozott a Menhely Alapítvány krízisszolgálata rohamkocsijának stábjához, és elindult velük azokhoz, akiknek az utcán kellett átvészelniük a fagyokat. Emberi sorsok, túlélési praktikák, és egy autó, amely sokaknak talán az életet jelenti.
Stressz, állandó készenlét, rengeteg túlóra, rossz munkaszervezés. Mégis mi tartja a mentősöket szolgálatban? Miért teszik ki magukat napról napra komoly veszélynek, amiért egyébként készenléti pótlék sem jár? Vasárnap volt a mentők napja, kedden az ápolókkal tüntet sok mentős. Rohamkocsisokat kérdeztünk a munkájukról.
A mentőszolgálat rejtélyes tabletjei után kutakodó sorozatunk második részében annak jártunk utána, hogy miért csúszott éveket a modern mentésirányítás bevezetése. Cikkünkből kiderül, miért vonták vissza kétszer is a közbeszerzést, és hogyan tudta beelőzni a multikat egy, a kormányzattal jó kapcsolatokat ápoló magyar cég. A kormány pedig annyira szereti az aláírt, lepecsételt dokumentumokat, hogy inkább beszerzett új nyomtatókat, csak ne kelljen átírnia a szabályozást. A mentőszolgálat szerint ők már tavaly lezárták a fejlesztést, az EU auditáló szervezete szerint ez nem igaz. Uniós támogatásoktól is eleshetünk a csúszás miatt.
Tavaly ki kellett szerelni néhány újonnan beszerzett mentőautóból a tolatókamera monitorját, mert azt ígérték, hogy rövidesen mindenki kap ultramodern táblagépet. A gépeket be is szerezték, sőt, a milliárdos uniós projektet formálisan le is zárták, ám a mentősök többsége legfeljebb a kötelező oktatáson láthatta a tableteket. Pedig ezek nélkül nehezen érhető el a mentőszolgálat és az egészségügyi kormányzat régi álma, hogy mindenkihez kiérjen 15 percen belül a kocsi.
Feltörtek egy ház előtt álló rohamkocsit a budapesti VIII. kerületben, miközben a mentők éppen egy beteget láttak el. Az ügyben rendőrségi eljárás indul.
Zárolta a kormány az eset- és rohamkocsik, a "sima" mentőautók, valamint a mentőhelikopter vásárlására szánt teljes idei keretet - írta a Magyar Nemzet hétfőn.