Végre kitalálták a csapdát, ami működik a poloskainvázió ellen
Egy új, mesterséges hőforrást alkalmazó poloskacsapdát fejlesztettek ki az ELKH Agrártudományi Kutatóközpont Növényvédelmi Intézetének (ATK NÖVI) kutatói.
Egy új, mesterséges hőforrást alkalmazó poloskacsapdát fejlesztettek ki az ELKH Agrártudományi Kutatóközpont Növényvédelmi Intézetének (ATK NÖVI) kutatói.
Benkő Tibor honvédelmi miniszter szerint most minden helyiség megfelelően használható.
Augusztus-szeptember környékén ismét megjelennek a poloskák, nem kis bosszúságot okozva a lakosságnak. De lehet-e tudni, mekkora számban jönnek majd? Várható-e invázió? A szakember válaszol.
Tömegével húzódnak be a házakba, lakásokba a vándorpoloskák és a márványospoloskák. Ajánlatos minél előbb elpusztítani a bejutó egyedeket, mert az áttelelő példányokból lesznek a következő évi populációk. Rossz hír, hogy természetes ellenségeiket egyelőre nem ismerjük, jó hír viszont, hogy az MTA növényvédelmi kutatói már dolgoznak egy hatékony poloskacsapda kifejlesztésén.
A szakértők szerint idén is poloskainvázió fenyeget Magyarországon, az igazi roham akkor indul majd meg, ha a rovarok az őszi hidegek beálltával elkezdenek menedéket keresni. A lakásokban.
Azt hihetnénk, hogy az évek óta nem látott zord téli időjárás a kártevőket is megviseli, de sajnos a patkányok és a poloskák simán átvészelik majd az extrém időjárást. Nem úgy a darazsak és a kullancsok.
Az Ajtósi Dürer sori kollégium diákjai rettegve járnak haza, van, aki hónapok óta nem tud rendesen aludni, a kollégium vezetősége szerint a hallgatók túloznak, a poloska amúgy sem kollégiumi, hanem országos probléma.
Egyre nagyobb az igény a az ágyipoloska-kereső kutyák iránt, amelyeket egy volt rendőrkutya-kiképző idomított be Szlovákiában.
A svéd Lundi Egyetem munkatársa, Camilla Ryne a New Scientist híre szerint fontos felfedezést tett, amely forradalmasíthatja a poloskairtást. Pontosabban nem is kell ezentúl irtani ezeket a rovarokat, mert "szaporodás közben" egymást szúrják majd agyon a hímek nemi szervükkel.