Mészáros pár éve 650 millióért vette meg, most 3,5 milliárdért adta el a Molnak
A karcagi műanyag-feldolgozó üzem tulajdonosváltásával mind a felcsúti mágnás, mind az olajtársaság jól járt.
A karcagi műanyag-feldolgozó üzem tulajdonosváltásával mind a felcsúti mágnás, mind az olajtársaság jól járt.
Jobb, ha odafigyel, mennyit áll a napon egy műanyagpalack: ha sokat, egy új tanulmány szerint veszélyes anyagok oldódhatnak a benne tárolt folyadékba.
Kendőzetlen zsarolásnak tűnő levelet küldött Lantos Csaba energiaminiszternek Bige László, a Nitrogénművek tulajdonos-vezetője: ha a kormány nem szabja át a vállalatot terhelő – Bige szerint ellehetetlenítő – kvótaadót, akkor leáll a termeléssel, sokkal drágább lesz a műtrágya, és az állam is bevételektől esik el. A kormány nem állt kötélnek, Bige bejelentette a végleges leállást – ami a megfogalmazása alapján csak addig lesz végleges, amíg a kormány nem enged. (Frissítés: Közben kiderült, nem végleges a leállás.)
PET-palack, mosószeres flakonok és polisztirol ételtároló dobozok: nem könnyű kiigazodni azon, milyen műanyag kerülhet a szelektív gyűjtőbe. Összegyűjtöttük, mit is kell néznie a műanyag csomagolásokon, hogy biztosan a megfelelő helyre kerüljön a műanyaghulladék.
Tudósok megállapították, hogy a környezetnek ugyanúgy kárt okoznak a környezetbarátként hirdetett csillámok, mint a hagyományos társaik.
Környezetvédelmi megfontolásból megszünteti a műanyag, PET-palackos vizek és üdítők beszerzését a Pécsi Tudományegyetem.
Egy indiai sportruházatot gyártó cég két évvel ezelőtt részben átállt az újrahasznosított műanyag flakonokból előállított ruhák készítésére. Naponta most már több ezer darab textilt gyártanak műanyag hulladékból, de sajnos még ez az eljárás sem annyira környezetkímélő, mint gondolnánk.
Miközben évente bukkan fel a hírekben egy-egy újabb „műanyagevő” baktérium, a környezetvédő szervezetek mellett egyelőre a tudósok is inkább aggódnak, semmint bizakodnak a jövőt illetően.
Több száz év helyett néhány nap alatt eltűnhetnek a használt PET-palackok: a tudósoknak sikerült gyorsabb munkára fogni azt a természetben is meglévő enzimet, amely lebontja a műanyagokat.
Apró műanyagszemcséket mutattak ki a kutatók a világ legnépszerűbb palackozott ásványvizeiben egy kilenc országra kiterjedő nagyszabású tanulmány keretében, amely szerint a szennyeződés a palackozási eljárás közben kerül a termékekbe. A kutatásban több olyan márka termékei is elbuktak, melyeket itthon is sokan fogyasztanak.
Bejutott az elődöntőbe Kovács Apor tervező az Electrolux Design Lab formatervezői versenyen, így magyar versenyzőre is szavazhat a közönség az augusztus 12-én indult közönségszavazáson.
Nagyüzemben készíthetik a PET-palackokat egy magyarországi gyárban csak azért, hogy a müncheni szupermarketek üvegvisszaváltó-gépeit kijátszva felvegyék a palackokért járó 25 eurócentes betéti díjakat – számol be egy müncheni lap.