Százmilliárdok érkeztek az EU-ból a tanárok béremelésére
A kormány előfinanszírozta az összeget.
A kormány előfinanszírozta az összeget.
A központ közleménye szerint a béremeléssel kapcsolatban megjelent cikkek hangulatkeltés céljából íródtak, és nem fedik a valóságot.
Mindenkinek 32,2 százalék jár, semmivel sem kevesebb – közölte az államtitkár.
Kocsis Máté durva nácizással sietett Orbán Viktor védelmére, aki szerint a „liberális EP-képviselők ismét megtámadták Magyarországot”. Pedig jól jönne az az EU-pénz, hiszen szakértők szerint a kormányzati célnál jóval nagyobb hiány és kisebb növekedés várható. Vannak persze fontosabb dolgok is, mint számokkal bíbelődni, különösen, ha a főnök annyira meg akarja szerezni a repülőteret, hogy szavazatelsőbbségi és egyéb különleges jogokról is lemond a befektetők javára. Közben a nemzetközi helyzet is fokozódik, immár Pakisztán lövi Iránt. Ha pedig elegünk van az egészből, melegebb éghajlatra is elutazhatunk. De hova és mennyiért? Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Mellőzhetik az iskolaigazgatók véleményét a fizetésrendezésnél. Az állami fenntartó részletszabályokra vár.
A diákszervezet Rétvári Bencének, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkárának írt nyílt levelet, amelyben azt állítják, hogy a tanárok tervezett béremelése valójában egy gumicsont, melynek célja elterelni a figyelmet a magyar közoktatás országszerte megjelenő problémáiról.
Szerintük ez a 32 százalék emelés csak az elszegényedést enyhíti, a többi problémára nem megoldás.
A hétfői kulturális bizottság meghallgatásán a belügyminiszter arról is beszélt, januártól uniós pénzektől függetlenül érkezik 10 százalékos emelés a tanároknak.
Ujhelyi István EP-képviselő szerint a kormány hazudik.
A kormány honlapjára töltötték fel a jogszabálytervezetet, melyben részletezik a pedagógusok béremelésének terveit, a köznevelési foglalkoztatási jogviszony bevezetését és más változtatásokat. Mindent lehet véleményezni, az észrevételeket március 10-ig, e-mailben várják.
Nagy vonalakban sem látszik a jövő évi költségvetés, nem tudni, mennyit kereshetnek az emberek, milyen lesz a kórházi ellátás, hova és mikor szervezik ki az elfekvőket. Ez csak néhány azok közül, amelyek rendezésével adós a kormány, amely tág feltételeket szabott az üzemanyagárstop kivezetésére is. Nehéz év volt az idei, és a következő sem tűnik jobbnak. A tervezhetetlenség pedig csak ront a helyzeten. 7 pontban foglaltuk össze a legnagyobb bizonytalanságokat.
Az ilyen intézményekben dolgozók is tudnak majd csatlakozni az ágazati munkabeszüntetéshez.