Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetőjének törvényjavaslata még egy évig lehetőséget adna a frakcióknak, hogy kipótolják a pénzt, amit a kormány vett el a koronavírus-járványra hivatkozva.
A Fidesz a médiára, a Jobbik autóbérlésre, az MSZP tanulmányokra költ szívesen – derül ki a parlamenti frakciók 2015 és 2017 közötti kiadásainak listájából, amit a Hír TV szerzett meg.
Szeptember 1-je után lehet parlamenti frakciója a Lehet Más a Politikának (LMP), miután az Országgyűlés alkotmányügyi bizottsága keddi ülésén elfogadott egy, a házszabályhoz benyújtott módosító indítványt.
Várhatóan szerdán egyeztet mind az öt parlamenti párt frakcióvezetőjével a legfőbb ügyész személyéről Schmitt Pál köztársasági elnök - tudta meg az MTI több frakciótól származó forrásból.
Az LMP aggódik amiatt, hogy a Jobbik vezetheti a nemzetbiztonsági bizottságot, s újraosztaná az elnöki posztokat. Emellett kezdeményezik a nemzetbiztonsági törvény módosítását is.
Megszületett a parlamenti pártok közötti megegyezés a Képviselői Irodaház irodáinak egymás közötti megosztásáról - tudta meg az MTI szerdán. Az MSZP és a Jobbik "szomszédok" lesznek az irodaházban.
A parlamenti bizottságoknak – bár elosztásuk hatalmi osztozkodásnak s pozícióhalmozásnak tűnhet – hagyományosan a szakmai viták lebonyolítása a céljuk. Annak pedig egyszerre van szimbolikus és stratégiai jelentősége, hogy mely testületeket melyik ellenzéki pártnak engedik át.
Az új parlamentben várhatóan 19 állandó bizottság működik majd, a jelenlegiek mellett újként jön létre a fogyasztóvédelmi testület. Az Országgyűlés alakuló ülését előkészítő pénteki egyeztetésen nem tudtak megegyezni az ellenzéki pártok az egymás között felosztható parlamenti bizottsági elnöki és alelnöki posztok arányáról. A külügyi bizottság elnöklésének ügye nyitott maradt, az MSZP szerint ezt a testületet továbbra is az ellenzéknek kell vezetnie. Megállapodás született a frakciók parlamenti patkóban elfoglalt helyéről.
Éles vita alakult ki a parlamentbe jutott pártok képviselői között az ellenzéki jogosítványokról az Országgyűlés alakuló ülésének előkészítéséről folyó szerdai tárgyalás során.
Elfogadták a frakciók képviselői Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője javaslatát, miszerint három kormánypárti és két ellenzéki alelnöke legyen a Háznak.
A parlamenti ülésteremben elfoglalt oldalakban megegyeztek a pártok az Országgyűlés alakuló ülését előkészítő szerdai megbeszélésükön, de az ellenzéki frakciók egymás mellett elfoglalt helyéről további egyeztetést kell tartani.
Mesterházy Attila írásban elküldte az MSZP négypontos javaslatát az Országgyűlés alakuló ülését megelőző egyeztetésekkel összefüggésben a többi parlamenti frakciónak.