Eldőlt, melyik bizottságba ül be Magyar Péter, Deutsch Tamás és a többi magyar képviselő az EP-ben
A bizottságok július 23-án tartják alakuló ülésüket.
A bizottságok július 23-án tartják alakuló ülésüket.
A magyar állam szeretne nagyobb, akár 100 százalékos tulajdonrészt is szerezni.
A tiltást javasló parlamenti bizottság szerint ezzel lehetne felvenni a küzdelmet a szerencsejáték-függőség ellen.
A megjelentek közül többen is kijelentették, hogy nem az akkumulátorgyártással van gondjuk, hanem azzal, ahogyan a kormány most megvalósítani igyekszik azt.
A bizottságban soha nem voltak korábban tekintettel a késésekre, most viszont meg kellett várni Tessely Zoltán fideszes képviselőt, aki „technikai nehézségek” miatt nem tudott leparkolni.
Elfogadtak egy, a független képviselők szerint alaptörvényellenes módosítást, amitől nehezebb lesz az életük a parlamentben.
A kormánypárt képviselői távolmaradással blokkolták az eseti bizottság létrehozását.
Összegyűltek a jobbikos, LMP-s és MSZP-s aláírások. Ha a Parlamentben elfogadják, felállhat a vizsgálóbizottság, amelybe négy tagot delegálhatnak a kormánypártok, négyet az ellenzék.
A Jobbik és a két másik kis párt a letelepedési kötvényeket vizsgálná, attól függetlenül, hogy a kormány kivonja-e a konstrukciót a forgalomból.
Azt követően döntöttek így, hogy kiderült: a kötvények a jövőben olyan hitelre is megvásárolhatóak, amelyeknek a fedezete maga a letelepedési kötvény. Vagyis nem az állam, hanem csupán a közvetítő cégek érdekei érvényesülnek az értékesítés során.
Miközben a frakciót alakító pártok a bizottsági helyekről egyeztetnek, a kormány tagjai is összeültek a parlamentben, és Orbán Viktor állítólag Usztics Mátyást is fogadja majd szerdán.
Az MSZP a házbizottság csütörtöki ülésén kezdeményezi, hogy a parlament akár a házszabálytól eltérve, akár kivételes sürgős eljárásban már jövő héten döntsön a feltételezett áfacsalásokat feltáró vizsgálóbizottság létrehozásáról.