A beinjekciózható és felszívódó pacemaker sokak életét megváltoztatná
Egyszerűen befecskendezhető, majd néhány nap után feloldódó és a szervezetből gond nélkül távozó szívritmus-szabályozót (pacemakert) fejlesztettek svéd kutatók.
Egyszerűen befecskendezhető, majd néhány nap után feloldódó és a szervezetből gond nélkül távozó szívritmus-szabályozót (pacemakert) fejlesztettek svéd kutatók.
Kínai kutatók állatkísérlete reményt nyújt arra, hogy a jövőben a mostaninál jóval hosszabb ideig ne kelljen cserélni a szervezetbe ültetett orvosi eszközök akkumulátorait. A működtetéshez szükséges energiát ugyanis maga a szervezet adja.
„Egy kicsit gép lettem” – fogalmazott műtétje után az egykori Terminátor.
Az egészségügy terén sokszor szó szerint életmentőnek bizonyulnak egyes innovációk. A TIME magazin összegyűjtötte az idei év 200 legjobb találmányát, melyekből most bemutatjuk azt a tizenötöt, melyek orvosi vonalon érdemelnek figyelmet.
Jelenleg 15 évente kell kicserélni egy betegbe ültetett pacemakert, egy eszköz akkumulátora ennyi időre elegendő áramot tud elraktározni. Ezen a téren jöhet változás.
Ráadásul mindössze néhány órával az igazságügyi törvényről szóló szavazás előtt.
A gyanú szerint egy orvos irányította a hálózatot.
Teniszütő-formájú, a szív felszínére beültetett, felszívódni képes pacemakert fejlesztettek ki amerikai tudósok. A vezeték nélküli pacemakert, amely egy idő után felszívódik a páciens szervezetében, olyan betegek számára készítették, akiknek szívritmusát csak rövid ideig kell szabályozni.
Két tanulmány is arra jutott, hogy az iPhone 12-esek bezavarhatnak a szívritmus-szabályozók működésébe, ha túl közel vannak hozzá. Az Apple ezért a bajt megelőzendő adott ki egy listát, hogy mikkel érdemes óvatosan bánni.
Az Apple újabb telefonjában lévő mágneses egység nincs jó hatással a beültetett orvosi eszközökre. Igaz, ez nem csak az iPhone 12 esetében van így.
Száz éve, 1919. szeptember 6-án született Wilson Greatbatch amerikai mérnök, aki a beültethető szívritmus-szabályozó kifejlesztésével emberek millióinak életét mentette meg.
Szívritmuszavaros disznókba olyan pacemakert ültettek, amely a szív dobbanásából nyeri az energiáját, így nem kell benne elemet cserélni. Ilyen eszközöket eddig csak patkány méretű állatokon teszteltek.