Partnerek is lennének benne, és ötleteik is vannak, hogyan valósítsa meg a miniszterelnök, amit ígért. Kezdetnek például az orvosok kaphatnának magasabb órabért a gyorséttermi dolgozóknál.
Több vidéki kórházzal együtt az ózdi egészségügyi intézmény is kimaradt a tavaly beharagozott, az orvosok, ápolók elvándorlását fékezni próbáló béremelésből. Bár a legtöbb kórház már állami tulajdonba került, az ózdi Almási Balogh Pál nevű intézmény ügye továbbra is rendezetlen, mert a minisztériummal folytatott tárgyalások elhúzodnak. A dolgozóknál betelt a pohár, csütörtökön utcára vonultak. Az egészségügyi államtitkár videoüzenetben reagált, és "még egy kis türelmet" kért tőlük. A kormány most államosítana, pedig a Fidesz sem ellenezte 2009-ben a most gondot okozó kiszervezést.
Utcára vonultak az ózdi kórház dolgozói, miután több mint egy évvel a beígért emelés után sem kapták meg a fizetéskiegészítésüket. A kormány korábban azt ígérte, legkésőbb április 1-jéig rendezik a kérdést, ám mivel ez nem történt meg, a dolgozók a városháza elé vonultak.
A Népszabadság úgy tudja, nem lesz általános béremelés az egészségügyben, többletjövedelemre egyelőre csak az alkalmazottként dolgozó orvosok számíthatnak.
Az egészségügyi dolgozók itthon tartásáért, illetve a hazai munkaerőpiacra való visszatérésük elősegítéséért több változást vezet be a kormány a továbbképzésben 2012 januárjától - közölte az egészségügyi államtitkárság kedden.
Legalább 2411 szlovákiai orvos kezdeményezi csütörtökön munkaszerződésének felmondását, tiltakozásul a kórházak részvénytársaságokká való tervezett átalakítása és az alacsony bérek miatt - jelentette be Marian Kollár, az Orvosi Szakszervezeti Szövetség (LOZ) elnöke csütörtöki pozsonyi sajtóértekezletén.
Vége az orvosok fél évig tartó tiltakozásának Csehországban. Miután a kormányzat ígéretet tett bérük megemelésére, úgy döntöttek, nem fenyegetőznek tovább lemondással - írja a pénteki Napi Gazdaság.