Oroszország kijelentette: csak akkor lehet tengeri tűzszünet, ha feloldják a bankjaik elleni szankciókat
Komolyan is gondolják kijelentésüket, ugyanis éjszaka Moszkva dróntámadást indított a kikötőváros, Mikolajiv ellen.
Komolyan is gondolják kijelentésüket, ugyanis éjszaka Moszkva dróntámadást indított a kikötőváros, Mikolajiv ellen.
Az energiafizetésekkel kapcsolatos szankciók alól eddig mentességet élvező bankokat is utolérte a végzet, de ezt hivatalosan be se jelentette az amerikai kormányzat.
A Raiffeisen Bank lehet a régió nagy nyertese, az orosz leány ugyanis a csoport nyereségének 43 százalékát adta, de jelenleg nem tudják hazavinni. Hasonló helyzetben van a legnagyobb magyar gyógyszergyártó is.
A külügyminiszter azt is mondta, hogy Washington hamarosan újragondolja az orosz–magyar kereskedelmet nehezítő lépéseket.
Szankciókat vezet be néhány napon belül a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) ellen az Egyesült Államok a több mint 50 százalékos orosz tulajdonjog miatt – közölte Aleksandar Vucic szerb köztársasági elnök péntek késő esti televíziós interjújában.
A terv jó, a megvalósítás kétséges.
Az Európai Unióhoz akkreditált nagykövetek péntek reggel elfogadták az Oroszországgal szembeni 14. szankciós csomagot, amelyet a magyar kormány is támogatott. A legfontosabb intézkedés, hogy az EU megtiltja az LNG továbbértékesítését.
Nem, nem a Mercedest szerették meg hirtelen ennyire a kirgizek.
Eddig Magyarországon múlt, hogy nem vezetett be az EU szankciót az orosz cseppfolyósított gáz ellen, most Németország blokkolt.
A washingtoni célkeresztben mindenekelőtt az osztrák Raiffeisen van, amely a legnagyobb a nyugati bankok közül, amelyek Putyin Ukrajna elleni agressziója – 2022 február 24. – után is Oroszországban maradtak, és ott szép profitot realizáltak, amelyből magas adót fizettek az orosz államnak.
Az Európai Bizottság javaslata szerint be kéne tiltani az orosz LNG EU-s kikötőkből való továbbhajóztatását, célponttá válna három új orosz LNG-létesítmény, az uniós tagállamok viszont saját felhasználásra továbbra is vehetnék a cseppfolyós gázt Oroszországtól. A tervek tabut döntenek, de még így is viszonylag puhának tűnnek, pedig, ha bekerülnek a most tárgyalt, 14. szankciós csomagba, komoly következményekkel járhatnak az orosz gazdaságra.
1600 kilométeres határ választja el a három balti államot Oroszországtól és hűséges szövetségesétől, Fehéroroszországtól, és bár Észtország, Lettország és Litvánia igyekszik betartani a szankciókat, de ez nem túlságosan könnyű, mert a leleményes kamionsofőrök gyakran meglelik a kiskaput.