„A mai támadás bizonyosan orosz eredetű” – hackerek léptek akcióba Olaszországban
A támadásokat a NoName057(16) nevű, oroszbarát kalózcsoport vállalta magára.
A támadásokat a NoName057(16) nevű, oroszbarát kalózcsoport vállalta magára.
Egy, az orosz hírszerzéshez köthető hackercsoport az elmúlt napokban már több mint 100 szervezetnek küldött ki fertőzött e-maileket. Ha valaki kattint, azzal hatalmas veszélybe sodorhatja a céget vagy állami szervet, aminek dolgozik.
Az Egyesült Államokban komoly jutalmat ajánlottak fel azoknak, akik információval szolgálnak az orosz katonai hírszerzés embereiről.
Az orosz, államilag támogatott Turla hackercsoport állhat a Lunar nevű kártevő két változata mögött, melyet egy európai ország kormányzati rendszerei ellen vetettek be az ESET kiberbiztonsági vállalat szerint.
Veszélyes, korábban nem dokumentált rosszindulatú programot fedeztek fel Kelet-Európát célzó hackertámadásokban.
20 energetikai és közműszolgáltatót céloztak meg az orosz GRU-hoz köthető hackerek Ukrajna több régiójában is.
A Microsoft elleni hackertámadások során amerikai kormányzati szervek levelezései is orosz kezekbe kerültek.
A Microsoft mellett több más szervezet is áldozata lehetett egy orosz kötődésű hackertámadásnak – közölte a techóriás. Egy cég már elismerte, hogy ők is célpontok voltak.
Csalinak használt, titkosítottnak láttatott PDF-ek révén hajtanak végre kibertámadásokat az orosz COLDRIVER hackerei.
Földön, vízen, levegőben, valamint a kibertérben is zajlik az orosz-ukrán háború: december közepén egy orosz hátterű hackercsoport indított kifinomult hackertámadást ukrán célpontok ellen.
Az orosz APT28 hackerei a Microsoft Outlook sebezhetőségét kihasználva férkőzhettek hozzá a NATO-országok katonai titkaihoz.
USB-meghajtók útján terjesztik, és rendkívül hatékonyan működik egy új, kémkedésre használt, LittleDrifter nevű kártevő. Oroszok állhatnak mögötte, már több országban is azonosították.