Körülnéztek a német gazdaságban, és nagyon nem tetszett a szakértőknek, amit találtak
Egyre több német vállalat viszi külföldre a működését, jelentősen csökken a legnagyobb cégek értéke és termelékenysége is Németországban.
Egyre több német vállalat viszi külföldre a működését, jelentősen csökken a legnagyobb cégek értéke és termelékenysége is Németországban.
Az NGM a német recesszióval és politikai instabilitással magyarázza, hogy zsinórban második éve csökken a magyar ipari kibocsátás.
Európa legnagyobb gazdaságában a munkahelyek 59 százalékát a kkv-k működtetik, de most ők is nagy bajban vannak. Az okoknak a BBC járt utána.
Elvitelre - a podcast, amelyben az adott hét legjobb HVG hetilapos és hvg360-as anyagaiból válogatunk – csak indítsa el a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! Ezen a héten porszem kerül Donald Trump, Rogán Antal és a német ipar gépezetébe.
Nehéz annál nagyobb ráutaltságot elképzelni, mint amennyire a magyar gazdaság számára fontos a német. Mit hozhat hát nekünk a német választás?
A német autóipar gyakorlatilag összeomlott márciusban, és ritka az olyan ágazat, ahol 10 százalékosnál kisebb csökkenéssel megúszták azt a hónapot.
Az olajárak zuhanása egy jókor érkező ösztönző csomag, amely legalább 0,5 százalékponttal járul hozzá az idén a német gazdasági növekedéshez - jelentette ki Volker Treier, a Német Ipari és Kereskedelmi Kamarák (DIHK) ügyvezető helyettese a Reuters hírügynökségnek.
Az előző havi visszaesés után júliusban ismét nőtt az ipari termelés az euróövezetben, az emelkedés mértéke azonban elmaradt a várakozásoktól.
Jelentősen nőtt a német gépek és berendezések kereslete külföldön az első félévben, s ezzel az ágazat már majdnem a válság előtti fényében tündököl.
A hazai hírek közül a Nemzetgazdasági Minisztérium júliusi államháztartási mérlegadatait és az MLBKT beszerzési menedzser indexeit, a nemzetközi kínálatból a kamatdöntések mellett a Markit és az ISM BMI-it, valamint az amerikai munkaerőpiaci jelentést emelhetjük ki.
A héten kiderül, hogy dübörgött az ipar és mit mutatott a külkermérleg áprilisban, az MNB elnöke beszámol a jegybank tavalyi gazdálkodásáról. A nemzetközi kínálatból a frankfurti és a varsói kamatdöntés mellett ipari és inflációs adatsorok emelhetők ki.