Pert vesztett egy MSZP-s Selmeczi Gabriella ellen – neten gyűjt a büntetésre
Török Zsolt volt MSZP-szóvivőt félmillió forint büntetés plusz százezer forint perköltség kifizetésére kötelezte a bíróság, de nem tudja önerőből rendezni a számlát.
Török Zsolt volt MSZP-szóvivőt félmillió forint büntetés plusz százezer forint perköltség kifizetésére kötelezte a bíróság, de nem tudja önerőből rendezni a számlát.
Az Államadósság Kezelő Központ adatai alapján a visszalépő magán-nyugdíjpénztári tagok vagyonából 2013 végére 0,2 milliárd forint maradt meg, vagyis két és fél év alatt majdnem 3000 milliárd forintot használtak fel – írja az Államadósság Kezelő Központ adatai alapján a Portfólió.hu.
Az MSZP gazdaságpolitikusa szerint a Fidesz elbukta az államadósság elleni harcot, pedig az államosított nyugdíjvagyont is felhasználták a csökkentéséhez.
A pénzügyi felügyelet (PSZÁF) ajánlást tett közzé, amely arra hívja fel a nyugdíjpénztártagok figyelmét, hogy a nyugdíjpénzeket esetükben semmilyen biztosítási alap nem védi, egyedül ők viselik a kockázatot azután, hogy milyen befektetési portfóliót választanak. Nem kizárt, az ajánlás azt a célt szolgálja, hogy az ügyfeleket az állampapír-befektetés irányába terelje – írja Az Én Pénzem pénzügyi portál.
314,7 milliárd forint volt még az állam által elvett nyugdíj-megtakarításokból március végén, ez 1,3 milliárddal kevesebb, mint február végén.
Május végén már 600 milliárd forint sem volt meg az egy évvel korábban átvett mintegy 3000 milliárd forintnyi magánnyugdíjvagyonból - írta csütörtökön a Világgazdaság.
A kormány a GDP 3 százalékánál kisebb tavalyi hiányt lát, az elemzők és Brüsszel viszont 6 százalékhoz közelítő strukturális deficitet. Az államháztartási elszámolások kaotikusak - írja az e heti HVG. Alább a cikk aktualizált, bővített verziója olvasható.
A kormány a magán-nyugdíjpénztári tőke átcsatornázásakor azt ígérte a pénztártagoknak, hogy megmenti a nyugdíjvagyont. Tavaly mégis ő kezelte azt a legrosszabbul, és a pénztárakhoz képest messze a legnagyobb veszteséget ért el az államosított megtakarításokon. Vagyis 2011-ben nem a kasszák "tőzsdézték el" az emberek megtakarításait, hanem éppen az állam.
Újabb intézkedésekre számít Oszkó Péter volt pénzügyminiszter a kormánytól, hogy a maradék magán-nyugdíjpénztári tagoktól is elvegyék a felhalmozott nyugdíjvagyont, a pénztártagok ugyanis szerinte nem fognak tömegesen visszalépni az állami rendszerbe.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) december 23-án értékpapír-csere ügylet keretében 53,5 milliárd forint névértékű forint jelzáloglevelet vett át a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alaptól, és cserébe a tulajdonában lévő forint államkötvényeket adott át - közölte honlapján a jegybank kedden.
A holnapi dátummal elszámolják, a jövő hét végéig pedig átadják az államnak a visszalépő tagok vagyonát a magánnyugdíjpénztárak. A határidő tartható, néhány vagyonelemmel viszont lehetnek kisebb problémák - írja a Világgazdaság.
A kormánypárti politikus szerint ha a pénztárak csak állampapírba fektettek volna, akkor 500 milliárd forinttal több lenne most a számlákon, ami 10 százalékkal magasabb egyéni hozamokat jelentett volna. Selmeczi szerint a magánnyugdíjpénztárak érdeke, hogy eltérítsék a számokat.