4000 éves temetőt találtak, egyben ki fogják emelni a 3-4 tonnás tömböt
Német régészek egy ősi temetkezési helyet fedeztek fel több ember maradványaival az ország keleti részén, Brandenburgban.
Német régészek egy ősi temetkezési helyet fedeztek fel több ember maradványaival az ország keleti részén, Brandenburgban.
Izrael régészek kilencezer évvel ezelőtti, több ezer lakosú településre bukkantak Jeruzsálem mellett, a felfedezés újraírja ennek az ősi kornak a térségbeli történetét – jelentette a Jediít Ahronót című újság.
Közel-Keletről származó emberek éltek a dél-franciaországi Aveyron megyében az időszámítás előtti IV. évezredben francia tudósok szerint, akik genetikai bizonyítékot találtak a neolitikum korának népvándorlására.
Harald Staeuble régész közölte, hogy a három ház megközelítőleg 7500 éves - kétszáz évvel idősebb a régióban eddig...
Már a korai neolitikumban is végeztek végtagcsonkolást, mégpedig fájdalomcsillapítással, viszonylag csíramentes (aszeptikus) környezetben, legalábbis erre utalnak egy hétezer éve élt férfi földi maradványai, akinek sírjára Franciaországban bukkantak. A leletről az Antiquity című szakfolyóiratban számoltak be.
Egy történelem előtti időkből származó épületre bukkantak izraeli régészek Ramat Avivban, Tel-Aviv egyik északi külvárosában a Haaretz című lap tudósítása szerint.
A földművelés hatezer évvel ezelőtt kezdődött Britanniában - írja a New Scientist. Ez még nem lepte volna meg a kutatókat, de most kiderülni látszik, hogy az első szigetországi "farmerek" a mai Franciaországból érkezhettek. És miközben a bevándorlók már hozzáláttak a földműveléshez, az "őslakók" folytatták a vadászó-gyűjtögető életmódot - közlik kanadai és brit régészek a Journal of Archaeological Science legújabb kiadásában.