Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#nemfizetés

Itthon Cs. B.

Kétezer elévült bírságot küldtek ki rendszerhiba miatt

Mintegy kétezer elévült bírság tervezett behajtásáról értesítette múlt héten az Intrum Justitia követeléskezelő cég az érintetteket, mint kiderült, tévesen, egy technikai probléma miatt. Erről a társaság kommunikációs ügynöksége tájékoztatta a hvg.hu-t, miután egy több mint egy évtizeddel ezelőtti, vagyis többszörösen elévült bírság kamatokkal növelve több százezer forintos összegéről érdeklődtünk.

Gazdaság hvg.hu

A görögöknél lekapcsolhatják a villanyt

Éves szinten 30 százalékkal nő a kifizetetlen áramszámlák összege Görögországban, a többségi államú tulajdonú áramszolgáltató így egyre inkább a pénzügyi szakadék felé halad.

Vállalkozás hvg.hu

Így lehet kivédeni, ha nem fizet a vevő

A nemfizető vevő kellemetlen partner, a társaságiadó-alap csökkentésével azonban enyhíthetik veszteségüket a vállalkozások. Az egy éven (365 napon) túl lejárt követelés értékének 20 százalékával, de legfeljebb a követelésre elszámolt (és egyéb csökkentő tételként még figyelembe nem vett) értékvesztés összegével csökkenthetik a vállalkozások adóalapjukat. Az Adózóna cikkéből kiderül, hogyen lehet ezt nyélbe ütni.

Vállalkozás hvg.hu

Európában is egyre nagyobb divat a nemfizetés

Az európai vállalati számlák értékének közel egyharmadát késve egyenlítik ki, 6 százalékuk legalább 60 napja lejárt, míg 3 százalékukat sohasem fizetik ki – derül ki az Atradius Hitelbiztosító 13 nyugat- és dél-európai ország, valamint Törökország vállalati fizetési szokásait áttekintő tanulmányából. Az Atradius Fizetési Szokások Barométer szerint a helyzet Görögországban a legrosszabb, ahol a 90 napon túli tartozások aránya megközelíti a 20 százalékot.

Vállalkozás hvg.hu

Nem érdeklik a nemfizetési kockázatok a magyar cégeket

Továbbra is alig kezelik a nemfizetésből adódó üzleti kockázatokat a magyar vállalkozások másik 16 európai ország cégeinek átlagához képest, eközben – a csődtörvény módosítása ellenére – az első negyedévben 35 százalékkal több új felszámolást indítottak, mint egy évvel korábban. Aktív követelésmenedzsmentet a magyar cégek mindössze 7 százaléka alkalmaz, szemben a 35 százalékos európai átlaggal.