64 nap folyamatos repülés után váratlanul lezuhant az Airbus pilóta nélküli repülője
A Zephyr S napelemmel van felszerelve – illetve csak volt. A misszió biztosan rekordot ér.
A Zephyr S napelemmel van felszerelve – illetve csak volt. A misszió biztosan rekordot ér.
A Zephyr S egy könnyűszerkezetes kisgép, amit napelem működtet. A legutóbb 25 napig körözött, most azonban ezt is sikerült felülmúlni.
Az Airbus szakemberei szerint a Zephyr akkumulátorai olyan jól teljesítenek, hogy a számítások alapján fél éven át is körözhet a sztratoszférában.
Először hajtott végre ugrást és szabadesést napenergia által hajtott elektromos repülőről egy svájci csapat.
A PHASA-35 tervezését csupán két évvel ezelőtt kezdték meg a brit szakemberek, mostanra viszont már az első sikeres repülésén is túl van a szerkezet.
Az Airbus régóta tökéletesítgeti a Zephyr nevű napelemes robotrepülőgépét, amellyel most minden korábbi rekordot megtöntöttek az egyhuzamban repülés terén.
A kizárólag napelemmel hajtott Solar Impulse 2 több szakaszban teljesítette világkörüli útját. Most leszállt – jöhetnek a követői.
A Solar Impulse kelet-európai idő szerint ma reggel 06:20-kor szállt fel Sevillából, hogy a Földközi-tengert átrepülve egy nagyjából 50 órás repülőút megtétele után megérkezzen Kairóba.
Ma reggel, közép-európai idő szerint 7:38-kor sikeresen megérkezett Sevillába a Solar Impulse napelemes repülőgép, fedélzetén Bertrand Piccard pilótával.
Teljesítette világkörüli útjának 11. szakaszát is a kizárólag napenergiával működő Solar Impulse 2. Arizonából indult, majd 18 óra és 10 perc repülés után rendben landolt az oklahomai Tulsa nemzetközi repülőterén.
Hawaiiról indult, majd megállás (és nem mellesleg üzemanyag) nélkül 62 órányi repülés után egy kaliforniai kifutópályán szállt le a világkörüli úton lévő napelemes repülőgép.
Öt napon át megállás nélkül repült Japánból Hawaiira a Solar Impulse 2, ez rekord.