180 milliárd forint jön kölcsönbe Brüsszelből munkahelyvédelemre
A kormány eredetileg a kapott összeg dupláját, egymilliárd eurót igényelt. A pénz kölcsönnek minősül, 15 éven belül kell visszafizetni.
A kormány eredetileg a kapott összeg dupláját, egymilliárd eurót igényelt. A pénz kölcsönnek minősül, 15 éven belül kell visszafizetni.
A program keretösszege 50 milliárd forintról 169 milliárd forintra emelkedett. Ráadásul valamennyi pályázó néhány héten belül megkapja a megítélt összeget.
A Tolna megyei Területi Operatív Program kérdőíves felmérésében részt vett vállalkozások kétharmada tervez beruházást és növelné a foglalkoztattak számát az elkövetkező három évben - derül ki a programot ismertető dokumentumból.
Uniós szinten minden nyolcadik euró magyar pályázóhoz kerül, mindemellett a második legnagyobb forráslekötést Magyarország jelentette a tagállamok közül – derül ki az Európai Bizottság jelentéséből.
Félmilliárd forint keretösszegű központi munkahelymegőrző program indul hétfőn -közölte a Szociális és Munkaügyi Minisztérium szerdán.
A kormány az idén összesen mintegy 2 milliárd forintot fordít munkahelyteremtésre és -megőrzésre a Munkaerő-piaci Alap terhére.
Munkahelymegőrző támogatás képzéssel kombinálva” pályázat 20 milliárdos keretösszegének több mint a fele még 2009. december 31-ig várja a kis- és középvállalkozások pályázati anyagait.
Szeptemberben minisztériumi hatállyal felfüggesztették a „Munkahelyek megőrzéséért” elnevezésű központi munkaerő-piaci programot, hiszen a benyújtott pályázati tervekkel igényelt támogatások átlépték a 10 milliárd forintos keretet.
Összesen 1,38 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást ítélt meg a Szociális és Munkaügyi Minisztérium 126 vállalkozásnak az idén is meghirdetett munkahelyteremtő beruházásokat segítő központi programban, kizárólag hazai forrásból. Az értékelésnél továbbra is prioritás volt, hogy minél több új munkahely kialakítása váljon lehetővé, és kiemelt hangsúlyt kaptak a hátrányos helyzetű térségekben, álláskeresőket alkalmazó beruházók.
Objektív válságkritériumok híján nagyjából ugyanolyan esetlegesen jutnak a vállalkozások munkahelymegőrző állami szubvencióhoz, mint ahogyan a nyerőgéppel játszóknak egyszer-egyszer kijön a három szilva.
Soha ilyen kedvező képzési pályázat nem lépett még életbe, mint az a munkahelymegőrző támogatás, amely uniós forrásból munkaidő-csökkentéssel és képzéssel kombinálva segíti a vállalkozásokat a gazdasági válság átvészelésére. A TÁMOP 2.3.3. támogatás tervezett keretösszege várhatóan 20 milliárd forint, amelyből 4 milliárd fordítható a közép-magyarországi régióban székhellyel rendelkező vállalkozások projektjeinek támogatására. A pályázatban érintettek: mikro-, kis- és középvállalkozások, szövetkezetek, egyéni vállalkozók.