Több EP-képviselő levélben kérte a nagy multicégeket, hogy ne hirdessenek az orosz propagandát terjesztő balkáni médiafelületeken
A levél 15 címzettje között megtalálni a Coca-Colát, a L'Oreált, a Yettelt, a Heinekent, a Boscht és a Lidlt is.
A levél 15 címzettje között megtalálni a Coca-Colát, a L'Oreált, a Yettelt, a Heinekent, a Boscht és a Lidlt is.
Kedves hobbijának, a multik szapulásának hódolt Lázár János egy konferencián, az építési és közlekedési miniszter azonban ezúttal bőven ki is fejtette, hogyan viszonyul a magyar gazdaságban nélkülözhetetlen nemzetközi befektetőkhöz. Spoiler: finoman szólva ellentmondásos ez a viszony.
Az autógyártókat tárt karokkal fogadja a kormány, a szolgáltatóipari multicégek azonban már nem ilyen szerencsések. Az elmúlt nyolc évben a legváltozatosabb különadók és intézkedések nevét tanulhattuk meg, amelyek leginkább egy dolgot céloztak: ha már nem erősítik a magyar cégeket, legalább gyengítsék a multikat.
Nagyvállalatoknál ad életvezetési tanácsokat Stohl András.
A házhozszállítási szolgáltatással együtt folyamatosan növekvő környezetterhelés után is díjat fizethetnek a jövőben a napi fogyasztási cikkeket kínáló áruházláncok – írja a Magyar Idők hétfői számában.
Nincs magyar csoda, növekedés csak tőkefelhalmozásból van, és az import a fejlődés kulcsa is lehet egy Harvardon doktorált, fiatal magyar közgazdász szerint.
Jelentősnek mondható életmódváltás előtt álltam. Mióta tudomásomra jutott, hogy az EU és a multik sanyargatják az életemet és a nemzetemet, elhatároztam, hogy felhagyok ezzel az életmóddal.
A multik nélkül egészen más képet mutatna a gazdaság, ezek cégek jegyzik ugyanis a beruházások és az összes árbevétel mintegy felét és a teljes munkaidőben fogalalkoztatok negyedénak adnak munkát. Nem célszerű tehát szórakozni velük.
A kormány célja, hogy Magyarország Európa legversenyképesebb termelési központjává váljon, amihez elengedhetetlen a foglalkoztatás növelése - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Magyar Európai Üzleti Tanács vezetőivel folytatott csütörtöki megbeszélésen. Hozzátette, a kabinet nem tér le az államadósság-csökkentés útjáról.
Különlegesnek számít, amikor két kínai vállalat a nyilvánosság elé viszi a vitáját, és nem a háttérben próbál megegyezésre jutni konfliktusos ügyekben. A Huawei Technolgies Magyarországon is jelen lévő multinacionális, telekommunikációs berendezéseket gyártó cég most nemzetközi porondon igyekszik érvényt szerezni szabadalom- és védjegy jogainak a ZTE Corporationnel szemben.
Szatmáry Kristóf belgazdasági államtitkár a Magyar Nemzet hétfői számában megjelent interjúban úgy fogalmazott: erős hazai gazdaság elképzelhetetlen anélkül, hogy a kereskedelem jelentős része magyar kézben lenne, ezért a kormány fontosnak tartja, hogy csökkentse a hazai kereskedők, illetve beszállítók versenyhátrányát.
A tulajdonos azért döntött a bezárás mellett, mert esélytelennek ítéli a multiláncokkal szemben a hazai termelők élethalálharcát.