Mobilfüggő? Jött három új app, amikkel kezelheti magát
A Google ismét elkészített néhány alkalmazást, amelyeket kifejezetten a mobilfüggőség leküzdéséhez találtak ki.
A Google ismét elkészített néhány alkalmazást, amelyeket kifejezetten a mobilfüggőség leküzdéséhez találtak ki.
Nem csak a saját környezetünkben találhatunk olyan embert, aki az átlagnál sokkal többször néz rá a mobiljára. A probléma ellen már a Google is próbál tenni saját fejlesztésű “készítményeivel”.
Akciót hirdettek a mobiltelefonjuk nélkül létezni sem tudók számára brit szakemberek: arra kérnek mindenkit, 30 napra tegye félre a közösségi médiát, próbálja meg ezt az időszakot facebookozás nélkül eltölteni. A hozzáértők szerint a kikapcsolás egészségügyi szempontból is előnyös.
Franciaországban jelenleg csak az osztálytermekben tiltott a mobiltelefonok használata, az intézmények más részén nem. Ezen változtatnak most.
Velős üzenetet fogalmazott meg napjaink egyik legtöbbet kritizált szokásával, a mobilozással kapcsolatban a Winston Churchill megformálásáért idén Oscar-díjat nyert brit színész. A néhány éve még az egyik divatos okostelefon-gyártó reklámarcaként megjelenő Gary Oldman szerint a telefonoktól való függés nem csupán tudatlanságba taszítja az embert, de a készülékek szüntelen nyomkodása valós veszélyt jelent civilizációnkra.
Az utóbbi időben elszaporodtak a mobiltechnológia addiktív, felhasználókat behálózó voltára figyelmeztető hangok. Egy február közepén megjelent könyv szerzője szerint a telefonhoz való viszony megváltoztatása nem megy egyik napról a másikra. De már az is segít, ha elgondolkozunk rajta, megéri-e annyit nyomogatni a készüléket.
Egy amerikai kutatás alapjául szolgál 20 állítás listája, amely révén egy 20-as skálán mérhetjük, hogy mennyire vagyunk mobilfüggők: minél több igaz ránk, annál inkább.
Ha nem szeretne állandóan a mobiljához nyúlni, facebookozni, böngészni, csak a legfontosabb dolgokra koncentrálni, akkor ez az androidos alkalmazás jól jöhet.