Befogadná a WikiLeaks alapítóját Mexikó
A mexikói elnök hétfőn délután jelentette be, hogy hajlandó politikai menedékjogot nyújtani Julian Assange-nak.
A mexikói elnök hétfőn délután jelentette be, hogy hajlandó politikai menedékjogot nyújtani Julian Assange-nak.
Öt éve már, hogy az Ayotzinapa tanítóképző főiskola 43 diákja nyomtalanul eltűnt.
Az amerikai és az eddigi mexikói elnök kapcsolata híresen rossz volt, többnyire a mexikói határra tervezett védőfal miatt bonyolódtak hosszas vitákba. Az új mexikói elnök azt nyilatkozta, hogy baráti kapcsolatot akarnak kialakítani az Egyesült Államokkal.
A baloldali Andres Manuel López Obrador, a Juntos Haremos Historia (JHH – Együtt Történelmet Csinálunk) pártszövetség jelöltje nyerte a vasárnapi elnökválasztást az exit pollok szerint.
Az amerikai elnök szerint a mexikóiak egyáltalán nem segítenek az Egyesült Államoknak az illegális bevándorlás megfékezésében, és a határvédő fal árát nekik kell megfizetniük. A mexikói elnök ismét megüzente, hogy nem fizetnek.
Trump sem a mexikói elnökkel, sem az ausztrál miniszterelnökkel nem viselkedett túl elegánsan. Malcolm Turnbullra a telefont is rácsapta.
Az új amerikai elnök belépett a Twitterre és megint üzent a mexikói elnöknek. Az amerikai-mexikói határra megálmodott fal költségei miatt kisebb szájkarate alakult ki a két politikus között.
Továbbra sem akar hallani a mexikói elnök az új amerikai elnök falépítési terveiről. Enrique Pena Nieto és Donald Trump a hónap végén tárgyalhat Washingtonban.
Az amerikai republikánus párti elnökjelölt szerdán találkozik a mexikói elnökkel, akivel eddig rendszeresen sértegették egymást. A tervek szerint az egyeztetés után Donald Trump Arizonában mond beszédet, amelyben felvázolja terveit a bevándorlással kapcsolatos problémák megoldására.
Levélben gratulált a Mexikói Egyesült Államok elnöke Orbán Viktor miniszterelnöknek az ismételt kormányalakításhoz – ezt közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője szerdán.
Az informatikai hírszerzéssel foglalkozó amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) feltörte a mexikói elnöki hivatal informatikai rendszerét és hozzáfért az államfő elektronikus leveleihez. A műveletet 2010-ben, Felipe Calderón hivatali idején hajtották végre – írta a Der Spiegel.
Barack Obama vizsgálatot ígért a mexikói elnöknek a lehallgatási ügyben a G20-as találkozón. A gyanú szerint az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) Enrique Pena Nietót is figyelte, amikor még elnökjelölt volt.