Felügyelni készülnek a kutató-mentők akkreditációját
Az indoklás szerint hasznos lenne <strong>összefog</strong>ni az ezzel foglalkozó szervezeteket.
Az indoklás szerint hasznos lenne <strong>összefog</strong>ni az ezzel foglalkozó szervezeteket.
Gőzerővel zajlik a bontás a februári pusztító törökországi földrengés helyszínén, vannak olyan települések, amelyek lényegében teljesen eltűntek a föld színéről. Becslések szerint másfél millió ember vált hajléktalanná, a túlélők pedig a trauma miatt sokszor még akkor sem mernek visszatérni otthonukba, ha az épen maradt. Az Ökumenikus Segélyszervezet most egy 100 milliós, hathónapos humanitárius segélyprogramot indít a helyszínen.
Hungarikum lett Mancs a törökországi Kocaeliben. A legendás magyar mentőkutya szobrát Novák Katalin avatta fel.
Az állat halálát az ország védelmi minisztere jelentette be.
A leomlott genovai hídnál meg kellett oldani, hogy a túlélők után kutató kutyákat lejuttassák a törmelékek közé. Megoldották.
A gazdája reggel saját kertjében talált rá a kutya tetemére. Az állatvédő szervezetek addig nem nyugszanak, míg a tettes meg nem kapja méltó büntetését.
A pápa megsimogatta a Leo nevű fekete labradort, ami kimentett egy 4 éves kislányt a földrengés után a romok alól.
GPS-t és kamerát tartalmazó hátizsákkal ruháztak fel egy képzett mentőkutyát Japánban. A tízéves Gonta kutya tudását most bemutatták Abe Sindzo miniszterelnöknek is.
Az ausztriai Tauplitzalmban tizenegy mentőkutyát vetettek be szombaton az egyik havas csúcson – igaz, egyelőre nem élesben. Két instruktor segítségével gyakoroltatták a négylábúakkal, hogyan keressenek meg hó alatt rekedt embereket, és húzzák őket biztonságos helyre. A kutyákat kevésbé kedvelők is biztosan megszeretik őket, ha megnézik ezt a videót.
Az idős nő csak annyira emlékszik a történtekből, hogy legurult az ösvényen. 5 nappal később egy mentőkutya találta meg, és hangos csaholással azt is jelezte, hogy a keresett személy életben van.
A világ egyik legjobb mentőkutyája lett a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat kötelékébe tartozó nyolcéves fekete nőstény labrador, Drazsé.
A mobiltechnológia sokban segítheti a mentőkutyás szervezetek munkáját. Ezt bizonyítja az a nyomkövető rendszer is, amelynek alapja az, hogy a mentőkutyákat GPS helymeghatározó vevővel látják el – írja a hétfői Népszava.