"Változott a piac" - kommentálta a Fidesz a magán-nyugdíjpénztárak sikerét
A magán-nyugdíj pénztári tagok majdnem megduplázták megtakarításukat.
A magán-nyugdíj pénztári tagok majdnem megduplázták megtakarításukat.
Körülbelül 2-3 ezren gyűltek össze kedd este a fővárosi József nádor téren, hogy a magán-nyugdíjpénztárak teljes ellehetetlenítése ellen tiltakozzanak. Az elmúlt hetekben többször volt itt demonstráció, az internetadó elleni tiltakozó menetek is innen indultak ki.
Két és fél év alatt nem jutott az egyéni nyugdíjszámlák ügyének végére a Fidesz, és a kormánypárton belüli ellentmondásos nyilatkozatok alapján valószínű, hogy még az alapvetésekben is vita van. Pedig 2010 végén a kormány és a parlament is elkötelezte magát amellett, hogy az állami rendszerbe visszatérő magán-nyugdíjpénztári tagok megtakarítása, ha virtuálisan is, de megmarad. A gazdasági miniszter erre ma már nem emlékszik, a Fidesz frakcióvezetője viszont átfogó reformról álmodik.
Nem marad el a nyugdíjreform, de még Rogán Antal sem tudja, pontosan hogy néz majd ki az új rendszer, amelynek bevezetése állítólag a hétfői törvénymódosítással kezdődik. A Fidesz frakcióvezetője szerint lehet, hogy ebben a ciklusban nem végeznek a munkával, de mindenképpen lesz egyéni számla, amin a magán-nyugdíjpénztári megtakarításokat is jóváírják.
Van, aki nem bízik az államban, van, aki szereti saját kezében tudni a pénzügyeit, és van, aki már a gyerekei jövőjére gondol - sokféle oka van annak, hogy valaki ínaszakadtáig ragaszkodik a magánnyugdíjpénztárához. Az utolsó mohikánokat kérdeztük..
A napokban megszületnek az első büntetőfeljelentések a magánnyugdíjpénztárak gazdálkodása ügyében; a vizsgálat alá vont szervezetek 75 százaléka érintett a feljelentésben, az elkövetési érték meghaladja a 6 milliárd forintot – értesült a Magyar Nemzet.
Magán-nyugdíjpénztári tag vagyok és az is maradok - nyilatkozta a Népszabadságnak Szalay-Berzeviczy Attila, a BÉT volt elnöke, aki szerint csúnyán megvezette az Orbán-kormány azokat, akik tavaly átléptek a magánnyugdíjpénztárakból az állami rendszerbe, a többieket pedig arra biztatja, hogy ne hagyják magukat megfélemlíteni.
A Magyar Nemzeti Bank pénzforgalmi elszámolásokról szóló rendeletét módosítani kellett, hogy megelőzzék a magányugdíj-pénztári reálhozamok kifizetésekor a postai tumultust.
A holnapi dátummal elszámolják, a jövő hét végéig pedig átadják az államnak a visszalépő tagok vagyonát a magánnyugdíjpénztárak. A határidő tartható, néhány vagyonelemmel viszont lehetnek kisebb problémák - írja a Világgazdaság.
Még a héten megszülethet a kormányrendelet arról, hogy az állami rendszerbe átlépő magán-nyugdíjpénztári tagok augusztus 30-ig juthatnak reálhozamukhoz - írja pénteki cikkében a Napi Gazdaság.
A kormány határozott törekvése, hogy a lehetőségeken belül az állam továbbra is gazdálkodni tudjon a magán-nyugdíjpénztári vagyonban lévő értékpapírokkal – jelentette ki Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter az InfoRádiónak, hangsúlyozva, hogy döntés még nem született.
A Kormányzati Ellenőrzési Hivatalnak (KEHI) nem célja, hogy a magánnyugdíjpénztárakból átlépők jogai sérüljenek, személyes adataik megismerése a törvényben meghatározott közérdekű feladat teljesítéséhez kapcsolódik, közölte a hvg.hu-val Szerdahelyi Kinga, a hivatal szóvivője.