„Elképesztően szomorú napunk volt” – így mentik civilek a haldokló fecskéket
Országszerte küzdenek a civilek a fecskékért, de a beszámolók szerint nagyon nehéz körülmények között.
Országszerte küzdenek a civilek a fecskékért, de a beszámolók szerint nagyon nehéz körülmények között.
A madár megsérült, de szerencsére jó vége lett a történetnek.
Tavaly nyáron történt minden idők legnagyobb szándékos madármérgezése, ami ügyében még mindig gyűjtik az információkat a nyomozók. Azóta az Országgyűlés szigorította a törvényt, idénre vissza is esett a mérgezéses esetek száma. A turain kívül négy hasonló ügyben zajlik még nyomozás. Utoljára hat éve ítéltek el valakit emiatt.
Heves zivatar rogyasztotta meg az endrefalvai nagy gólyafészket, csonka is lett a gólyacsalád. A nagyobb tragédiát azért sikerült elkerülni, két fióka megmaradt. A fészket előbb az emberek igazították meg, majd a gólyák végezték el az utolsó simításokat.
Kétmillióval kevesebb fecskénk van, mint tíz éve, így szúnyogból is kevesebbet fogyasztanak. Összegyűjtötték azokat a módszereket, amelyekkel segíthetünk a madaraknak.
A madárbarátok közül sokan aggódtak, vajon a szokatlan szín nem jelenti-e a fecske halálos ítéletét, de most megszólalt egy állatorvos is.
„Útban voltak” a szereléshez. A fecske védett állat, elpusztítása pedig bűncselekmény – emlékeztet a mályi Madármentő Állomás.
A futómadár a legkevésbé sem volt együttműködő.
Még a gólyafióka élete is veszélybe került Arnóton, de azonnal ugrott mindenki, akinek kellett, így elmaradt a tragédia.
A budakalászi Lupa-tónál találtak rá a legyengült, innen több ezer kilométerre honos madárra, majd a budapesti Állatkert mentőközpontjába szállították.
A Kelet-Ázsiában és Alaszkában honos, hatalmas ragadozómadarat az után szállították Budapestre gyógyulni, hogy a Lupa-tónál legyengülve rátaláltak.
A hajnali órákban érhette baleset a madarat.