2,6 milliárd forint lesz a villanyszámla a szegedi lézerkutatóban
Tízszeresére nőnek a költségeik, amúgy pedig a legtöbb áramot nem is a lézerek fogyasztják az intézetben.
Tízszeresére nőnek a költségeik, amúgy pedig a legtöbb áramot nem is a lézerek fogyasztják az intézetben.
Magyar cégek is beszállnának a többségében európai pénzből megvalósuló hipermodern szegedi lézerkutató „bebútorozásába”. Csakhogy hiába vannak olyan vállalkozások, melyeknek van olyan termékük, amit fel lehetne használni a kutatásoknál, ha megfelelő minőségbiztosítási rendszerek hiányában nem tudnak labdába rúgni a beszerzési pályázatokon. Jó hír: kis ideje még van a kormánynak, hogy észbe kapjon.
A nemzeti fejlesztési bizottság jóváhagyta az uniós nagyprojektként, három országban megvalósuló lézer kutatóközpont szegedi beruházásának beillesztését az Új Széchenyi Tervbe - jelentette be Lehrner Lóránt, az ELI-HU Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója hétfőn sajtótájékoztatón Budapesten.
A kormány teljes felülvizsgálatba kezd a szegedi ELI projekt ügyében, mert az szerintük aggodalomra ad okot. Botka László polgármester szerint Szeged és a szegedi városvezetés lejáratásának szándéka áll amögött, hogy a kormány a városba tervezett lézerközpont beruházás felülvizsgálatát rendelte el. Botka szerint valóban késik a beruházás, de szerinte ezért egyedül a kormány és a Fidesz felelős.