Tökéletes álcázást fejlesztett Kína, 30-80 mp alatt bármilyen környezetbe belesimul az új anyag
Katonai célokra használhatja a jövőben Kína azt az álcázási technológiát, ami képes adaptívan reagálni a környezetre.
Katonai célokra használhatja a jövőben Kína azt az álcázási technológiát, ami képes adaptívan reagálni a környezetre.
Az oroszok már a fronton is kipróbálták azt az új köpenyt, amely elrejti viselőjét az infravörös kamerák elől.
A Phantom Skin nevet viseli az az új köpeny, amely állítólag már az ukrán fronton is bizonyította hatékonyságát. Az anyag a viselője hőjeleit rejti el a kamerák elől.
Az Invisibility Shield terméke egy ügyes optikai trükkel teszi láthatatlanná a pajzs mögött lévő tárgyat vagy embert. Az eredmény nem tökéletes, de így is látványos.
A Harry Potter-sorozat óta tudjuk, milyen jól jöhet egy ilyen eszköz. A tudományos fejlesztéseknek köszönhetően lassan valósággá válik.
Olyan háromdimenziós köpenyt hoztak létre német és brit kutatók, amellyel láthatatlanná tettek egy tárgyat - számolt be az amerikai Science tudományos magazin csütörtökön. A felfedezés nyomán lehetségessé válhat a jövőben, hogy nagyobb objektumokat is láthatatlanná tegyenek, bár a kutatók hangsúlyozzák, hogy jelenleg még nem foglalkoznak a további alkalmazásokkal.
Az amerikai Berkeley Laboratórium és a Kaliforniai Egyetem kifejlesztett egy olyan anyagot, amely már meglehetősen megközelíti a láthatatlanná tevő süveg fogalmát. Új, a kutatók szerint sokat ígérő megközelítéssel jutottak el a megoldáshoz. A nagyobb tárgyak eltűnését lehetővé tevő anyag azért még várat magára - egyelőre csupán egy pár mikrométeres felületet sikerült eltüntetni.