Gyermekrák- és babaszívműtét-csalás a Facebookon
Nincs nagyobb aljasság, mint beteg, kiszolgáltatott gyermekek nevével, fotójával, nehéz helyzetével, az emberek segíteni akarásával és jóhiszeműségével visszaélve csalni.
Nincs nagyobb aljasság, mint beteg, kiszolgáltatott gyermekek nevével, fotójával, nehéz helyzetével, az emberek segíteni akarásával és jóhiszeműségével visszaélve csalni.
Mit ígérnek a lánclevelek és hogyan ismerhetjük fel, melyik levelet nem érdemes továbbküldeni? - az Urban Legends infografikájából kiderül.
Egy Facebookon terjedő felhívás a Nestlé banános bébiételének “veszélyeire” hívja fel a figyelmet. A gyártó szerint azonban senkinek nem kell félnie - egy több mint egyhónapos, franciaországi felhívás felesleges lefordításáról van szó.
Nyelvtani hiányosságok és fordításbeli tévedések sem akadályozzák meg annak a körlevélnek a terjedését, mely a citromot ruházza fel hihetetlen gyógyító erővel - olvasható az Urbanlegends.hu oldalon.
Az Urban Legends blog válogatása az év legemlékezetesebb átverései közül.
Lánclevél járja be Magyarországot és Európa több országát: egy állítólagos rákbeteg osztrák kisfiú arra kéri a címzetteket, hogy segítsenek neki Guinness-rekordot dönteni. Bárki is agyalta ki az osztrák vidéki kórházban kezelt kisfiú megható levelét, lassan már tényleg joggal pályázhatna a rekorderségre, hiszen valószínűleg több mint egy évtizede köröz Európa-szerte. Hat éve még a magyar igazságügyi minisztérium és Gyurcsány Ferenc cége is bedőlt neki, az idén ősszel pedig újabb cégek, önkormányzatok és állami szervek csatlakoztak a lánchoz.
Egy interneten terjedő levél szerint eltűnt egy négyéves kislány egy budapesti óvodából. A lány képe nem szerepelt a rendőrség honlapjának körözési oldalán, ezért megkerestük az illetékes kapitányságokat. Kiderült: nem egy lány tűnt el, hanem kettő, de nem ismeretlen tettes vitte el őket, hanem az apjuk.
Lánclevelekben és különféle weboldalokon hirdetik a „nagy európai IQ-bajnokságot”, amelynek révén az üzemeltetők szerint kiderülhet, melyik európai ország polgárai a legintelligensebbek. A nagy versengés mögött azonban egyszerű haszonszerzés áll.