Ma elindult a Logirintus, a logikai játék a neten, ahol a legjobbakat díjazzák is
A Logirintus már negyedik alkalommal szervez több napon át tartó logikai versenyt. Egyéniben és csapatban is lehet indulni, de családok jelentkezését is várják.
A Logirintus már negyedik alkalommal szervez több napon át tartó logikai versenyt. Egyéniben és csapatban is lehet indulni, de családok jelentkezését is várják.
A női sakkozók sikereit megzenésítő énekesnőt mellett egy, a sakkot „érzéki” oldaláról ismerő mérnököt, valamint „a kreativitás nagymesterét” is elhozza októberben Budapestre a 2021-es Világsakkfesztivál.
Már a 14 hónapos babák is sikeresen használnak logikai következtetéseket, hogy a társas világról tanuljanak, olyan helyzetekben is, amikor a közvetlenül rendelkezésükre álló adatok hiányosak – derült ki abból a Nature Communications című szaklapban megjelent tanulmányból.
A legtöbb előrejelzés szerint egy-két évtizeden belül az utak tele lesznek önvezető autókkal, emberi kapkodás helyett tehát gépi számítás dönt majd vészhelyzetben életről és halálról, ami igen fogas etikai kérdéseket vet fel. Mi történik például, ha az autós békésen olvasgat, az autó önműködően robog, amikor hirtelen három kisgyerek szalad át a vidéki országúton? Az automata haszonelvű erkölcsi döntéssel nyilván a saját gazdáját áldozná fel.
Miközben a kormány a futball kerettantervbe emelésével 400 ezer gyereket vonna be a labdarúgás alapjainak oktatásába, a kötelező pedagógusi továbbképzések leállásával parkolópályára került a sakk-logika oktatás egy két tannyelvű általános iskolában. Pedig Telkibe külföldről is zarándokolnak iskolaigazgatók, hogy hazavigyék magukkal a módszertant, amely segíti a beilleszkedési zavarral küzdő diákok integrációját és rendkívüli mértékben javítja a hosszú távú memóriát.
Lánya lett az első női egyetemi tanár Angliában, róla mintázták Sherlock Holmes ősellenségét és munkáságát használva sikerült megfejteni a nácik titkos kódját.
Bár első ránézésre értelmetlennek tűnhet a Google keresőjének mai logója, ennek van csak igazán értelme: a logika egyik jeles képviselőjét ünnepli, aki nélkül nem lenne ma számítógép.
Hiába ült össze a hvg.hu okleveles lángelmékből álló szupercsoportja, ők is csak bizonytalanul tapogatóztak a lehetséges megoldások körül, pedig Szingapúrban 14-15 éves gyerekeknek adták fel ezt a logikai feladványt. Már csak önben bízhatunk.
Állítólag Einstein találta ki az alábbi feladványt és azt állította róla, hogy az emberek 98 százaléka képtelen megfejteni. Mi erősen kételkedünk abban is, hogy Einsteiné a feladat, abban pedig mindenképp, hogy csak a legintelligensebbek 2 százaléka tudja megfejteni. Mindenesetre jó móka elgondolkodni, megfejteni. Próbálja ki!
Egyes madarak sikeresen oldanak meg logikai feladatokat, elsősorban azok a fajok képesek erre, amelyek táplálékukat elrejtik - derítették ki osztrák viselkedéskutatók.
Sok hiba van, amit egy újságíró elkövethet.