Kábellopásnak indult, helyette sikerült megakasztaniuk a magyar kőolajszállítást
Vádat emelt két férfi és egy nő ellen, akik kábelt akartak lopni, és annak során megzavarták az ország kőolajszállítását.
Vádat emelt két férfi és egy nő ellen, akik kábelt akartak lopni, és annak során megzavarták az ország kőolajszállítását.
A felek a találkozón több szerződést aláírnak: szándéknyilatkozatot az új kőolajvezeték építéséről a két ország között, egyezményt a minősített adatok cseréjéről és kölcsönös védelméről, együttműködési megállapodást az idegenrendészet területén, illetve megegyezést egy közös képviselet megnyitásáról a kongói Kinshasában. Emellett módosítják a közúti, vasúti és vízi határforgalom ellenőrzéséről szóló megállapodást.
Új kőolajvezeték épülhet Szerbia felé, nyáron kötnék meg róla a megállapodást. A kormány gázszállításban is számít a déli szomszédra, megújították a bértárolási megállapodást, és közös szerb-magyar vállalat segítségével terjesztenék a földgázt a kelet-európai piacon.
2023-tól két és félszeresére tervezi emelni az Adria-kőolajvezeték tranzitdíját Horvátország, ami a magyar kormány szerint a monopolhelyzettel való visszaélés, ezért Szijjártó Péter az Európai Bizottság közbelépését sürgeti.
A lengyel üzemeltető egyelőre nem talált külső beavatkozására utaló nyomokat.
A megállapodás valószínűleg a múlt héten megszavazott európai uniós szankciók következtében jött létre.
Bármilyen kőolajat átszállíthat Horvátországon Szerbia, csak épp oroszt nem. Erről Prágában beszélt a horvát miniszterelnök.
Médiaértesülések szerint a szóban forgó európai bank a holland ING. Az ING nem kívánt nyilatkozni az ügyben.
A Mol átvállalta az orosz fél által fizetendő tranzitdíjat.
A lapnak úgy nyilatkozott egy diplomata, hogy a vezetékes kőolajszállítást kivehetik a tervezett szankciók közül.
A Szamaratransznyefty-Terminal magánvállalat volt vezérigazgatójáról van szó.
Több mint egy hónap után szerda este elvileg már tiszta nyersolaj fog érkezni a kőolajvezetéken.