Látványosan nőtt tavaly a külföldi befektetések száma Magyarországon
Egész Európára jellemző volt a koronavírus után a felpattanás, a magyar erősödés a kontinenslista 15. helyére emelte az országot.
Egész Európára jellemző volt a koronavírus után a felpattanás, a magyar erősödés a kontinenslista 15. helyére emelte az országot.
Nincs rá reális esély, hogy Magyarország külföldi befektetései utolérjék a külföldi multik magyarországi befektetéseit, ahogy Orbán szeretné. De nem elképzelhetetlen, ehhez a külföldi terjeszkedésre készülő Mészáros Lőrincnek (vagy másnak) csupán csak akkora csodát kellene tennie, mint a Nokia volt Finnországban. Vagy a Facebook az Egyesült Államokban. A magyar multik, élen a Mollal egyébként jól állnak, de méretük legalább egy nagyságrenddel elmarad a magyarországi külföldi multiktól, amelyek valóban rengeteg pénzt talicskáznak ki az országból.
A magyar forrásadó többszörösét fizetik azok a magyarok, akik Ausztriában és Luxemburgban rendelkeznek befektetéssel, de nem adtak le illetőségigazolást, hívja fel a figyelmet a nemzetközi adótanácsadó és könyvvizsgáló vállalat, a Baker Tilly. Pedig egyáltalán nem kellene.
Az idei év első nyolc hónapjában felére csökkentek a külföldi működőtőke befektetések Romániában, ahol augusztus végéig ezek értéke elérte az 1,126 milliárd eurót - közölte csütörtökön a román központi bank.
A kelet-közép-európai régiót sújtotta leginkább a válság hatására csökkenő befektetési kedv: átlagosan negyven százalékkal esett vissza a külföldi működőtőke-befektetések száma – derül ki az Ernst & Young tanácsadó cég felméréséből.
Egyre jellemzőbb, hogy magánszemélyeknek külföldi befektetéseik révén keletkezik bevétele. S, mind nagyobb számban vannak hazánkban is olyanok, akik nem magyarországi befektetési szolgáltatón keresztül bonyolítják tőkepiaci ügyleteiket. Az így keletkező jövedelmek adózásával összefüggésben számos kérdés merül fel, az Ecoline.hu Veszprémi Istvánt, a Deloitte partnerét kérte fel ezek megválaszolására.
Habár a forint gyengülése a ludas abban, hogy az év első negyedében csökkent a külföldi működő tőke (FDI) állománya, a beáramlás értéke is elmaradt a múlt év azonos időszakának eredményétől – közölte keddi számában a Világgazdaság.
Meredeken zuhantak ez év első negyedében a külföldi tőkebefektetések Kínában. A kereskedelmi minisztérium adatai szerint a közvetlen működőtőke befektetések 20,6 százalékkal 20,78 milliárd dollárra estek.