Közös listán indul az EP-választáson és a fővárosban a DK, az MSZP és a Párbeszéd
A közös EP-lista vezetője Dobrev Klára lesz.
A közös EP-lista vezetője Dobrev Klára lesz.
Számításai szerint ugyanis úgy legyőzhető lenne a Fidesz. Ha pedig az aláírásgyűjtés nem válik be, van titkos B tervük is. A feladat nem könnyű, hiszen a közös listát az EP-választásoknál senki más nem támogatja, és az önkormányzati választásokon sem vevő erre a hat pártból három.
Nagy meglepetés nincs az első öt helyen.
A legtöbb befutó hely a Demokratikus Koalícióé, a második legtöbb a Jobbiké, a lekevesebbel, három hellyel pedig az LMP-nek kell beérnie.
Márki-Zay Péter ötlete volt ez a megoldás, és a lap szerint a többi párt is rábólintott.
Közösen indul 2022-ben a Magyar Munkáspárt és az ISZOMM, miniszterelnök-jelöltjük Szanyi Tibor lesz.
A Momentum elnöke szerint, amíg nincs lezárva a listaállítás kérdése, addig a pártok nem kampányolnak teljes erőbedobással. A népszavazásra is kellene közös ellenzéki álláspont, az szerinte mindegy, hogy az bojkott lesz, vagy érvénytelen szavazásra való felszólítás.
Elsősorban az előválasztáson vereséget szenvedő jelöltek kerültek fel a pártok eddig nyilvánosságra hozott saját jelöltlistáira, azonban ezek a listák csak a házon belüli erősorrendet mutatják meg, nem pedig azt, hogy a közös ellenzéki listára milyen pozícióba kerül a jelölt. A saját listákról maradt le olyan, aki már kétszer volt miniszterelnök-jelölt, de került fel olyan is, aki még soha nem ült a parlamentben.
Listán nem indul Hiller István, az MSZP választmányi elnöke, és Kunhalmi Ágnes, a párt társelnöke sem – árulták el a politikusok, akik a közös listáról és programról is beszéltek. Kiderült az is, mi Márki-Zay Péter miniszterelnök-jelölt hozzáállása a szocialisták által kért programponthoz.
Ügyes húzás a Fidesztől, hogy minden támogatást a választás évére tartalékol a szavazóknak - mondta a hvg360-nak Szabó Andrea, a Társadalomtudományi Kutatóközpont Politikatudományi Intézetének igazgatóhelyettese. Szerinte ilyen helyzetben az ellenzék akkor nyerhet, ha a Fidesz juttatásait és ígéreteit felülírják az erkölcsi dilemmák.
Pártjának alig pár képviselője van a Kneszetben, de Manszúr Abbaszon múlhat az új izraeli kormány megalakulása. Iszlamista, de állásfoglalásai „kóserré” tehetik a jobboldal szemében.
Nem indulnak majd olyan helyeken, ahol már megvan a fideszes jelölt legesélyesebb kihívója.