Döntött a Kúria a Gellért-hegyi sikló környezetvédelmi engedélyéről
A beruházásra szerveződött projekttársaság szerint ezzel fontos akadály hárult el az építkezés megkezdése elől.
A beruházásra szerveződött projekttársaság szerint ezzel fontos akadály hárult el az építkezés megkezdése elől.
Legutóbb tavaly novemberben kapta meg az engedélyt a beruházás.
Csak egy eldugott kormányhivatali közlemény nyújt tájékoztatást arról, hogy 43 ezer négyzetméterrel bővül a gödi üzem, ahol mostantól még többet felhasználhatnak a környéken többször kimutatott magzatkárosító oldószerből.
A kínai akkugyár ügyvédje szerint nincs rendben, hogy politikusok kiállnak a választóik ügyei mellett.
Az engedély továbbra is 77 hektárra szól, miközben a projekt frissített közbeszerzése már csak 47-re, és sokkal kevesebb épülettel.
A civilek és a természetvédők sem értik, mi történt, hiszen a vesztett perek után a minisztérium is csökkentett beruházásra tett ígéretet.
„Továbbra is egy megalomán fideszes Disneylandet akarnak építeni a Fertő-partra" – jellemezte a helyzetet a Párbeszéd helyi önkormányzati képviselője.
A környezeti eljárás szüneteltetést kérte a hatóságtól a cég, amely Madocsán akar évek óta bányát nyitni. A vállalkozó döntése vélhetően nem független attól a februári közmeghallgatástól, ahol szóhoz sem jutottak a cég és a hatóság képviselői.
Szalámitaktika az engedélyezésnél, elmulasztott hatásvizsgálatok, elégtelen jogszabályi környezet, nem végiggondolt stratégia, az egyeztetés hiánya – sorolja a WWF a legfőbb problémákat a kormány akkumulátorgyáras törekvéseivel kapcsolatban. A környezetvédők szerint nem lenne baj a gyárakkal, ha kormányzat jobban odafigyelne, hova és hogyan telepítik őket, és számolna a hatásaival. Tíz pontban össze is szedték, hogyan kellene csinálni.
A környezetvédelmi engedély nem vette figyelembe sem a talajvizet, sem a madárvédelmet, valamint a beruházás alternatíváit sem.
A környezetvédelmi eljárásához készült hatástanulmány szerint a sikló miatt jelentősen megváltozik a gellérthegyi tájkép.
Három nappal karácsony előtt környezetvédelmi engedélyt kapott a Madocsára tervezett kavicsbánya, amely ellen a nyáron helyi népszavazást tartottak. A lakók 93 százaléka voksolt a bánya ellen, nemrég végül a helyi rendelet is megszületett, ami tiltja a bánya létesítését a falu területén. A helyiek elbizonytalanodtak, most akkor mégis jöhet a bánya?