MSZP: a számok mögött megalázott emberek milliói vannak
Az MSZP szerint 2013 az adómaximalizálás éve volt: soha nem szedtek még be annyi adót Magyarországon, mint tavaly.
Az MSZP szerint 2013 az adómaximalizálás éve volt: soha nem szedtek még be annyi adót Magyarországon, mint tavaly.
Akár 200 milliárd forinttal is jobb lehet a tavalyi költségvetési hiány, és legjobb esetben a tervezett 2,7 százalék helyett mindössze 2,3 százalék körül alakulhat a GDP-hez mérten.
A szerdai módosítással az államháztartás központi alrendszerének hiánya 74,35 milliárd forinttal nőhet. A mai ülés utolsó napirendi pontja a 2014-es költségvetés újra megnyitott, összesen nyolc órás időkerettel kiírt részletes vitája.
Letartóztatnák a Mol-vezért a horvátok, bohócot csinálunk az Európai Bizottságból, jön az ingyenes készpénzfelvétel, és a kínaiak már a spájzban vannak. Mi jöhet még? Tippelje meg a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!
Százhetvenegy milliárdos tételen megy a vita Brüsszellel: a kormány szerint az uniós elszámolású hiányba a vonatkozó kiadások nem számítanak bele, az unió statisztikai hivatala, az Eurostat ezt vitatja. Úgy néz ki, elkezdődött a kormányzati átverés-show, és a kabinetnek különösebben még aggódnia sem kell.
Az egész évre tervezett 110 százaléka a költségvetési deficit, de az NGM szerint erre számítottak. A tárca visszalépett az adatok kozmetikázásától.
Szigetvári Viktor, az Együtt-PM Szövetség társelnöke az új megszorításról szóló mai bejelentésre reagált. Szerinte azért nem nő a gazdaság, azért nincsenek beruházások, azért nem jönnek létre valódi új munkahelyek, mert a kormányzat kiszámíthatatlanul kapkod.
Újabb megszorítást jelentett be Varga Mihály: a tranzakciós adó kétszeresére, 6 ezrelékre emelkedik, a vállalkozások telefonadója 2-ről 3 forintra nő. A változások augusztus elején léphetnek életbe.
Egy számjegyű lehet a személyi jövedelemadó néhány év múlva, legalábbis Orbán Viktor szerint, aki nem először rukkolt elő az ötlettel. Csakhogy a megvalósítás nagyon sokba kerülne, és az eddigi adócsökkentés sem sült el jól.
Az idei évre tervezett hiány 56 százalékát érte el az államháztartási deficit március végére – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Idén nem nő a magyar gazdaság, de az is megtörténhet, hogy tovább romlik a gazdasági környezet és némi visszaesést is elszenvedünk az átgondolatlannak tűnő gazdaságpolitika hatásainak következményeként – állapítja meg a Policy Agenda frissített előrejelzése.
Az Országgyűlés hétfőn 242 igen, 51 nem szavazattal, 34 tartózkodás mellett elfogadta az idei költségvetés harmadik módosítását.