Kínai milliárdok érkezhetnek a magyar foci utánpótlásába?
A Budapest Honvédra és annak akadémiájára vetett szemet egy befektetési alap.
A Budapest Honvédra és annak akadémiájára vetett szemet egy befektetési alap.
A sikeres fejlődés érdekében a kínai gazdaság mindazt megvásárolja külföldön, amire szüksége van. Fejlett országokban technológiát (esetenként komplett cégeket), fejlődő országokban nyersanyagokat szerez be milliárdos nagyságrendben.
Három éven belül Kínában több kilométer autópálya lesz, mint az Egyesült Államokban – jelentette ki, a közeledési tárca minisztere a hétvégén Pekingben.
Magyarországon építheti meg első európai összeszerelő üzemét a kínai Xiamen King Long United Automotive Industry Co. Ltd buszgyártó – jelentette be Kelemen János, a King Long Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója sajtótájékoztatón pénteken.
A Budapesti Corvinus Egyetem 2007 óta működő Kínai Közigazgatás-, Gazdaság- és Társadalomkutató Központjának igazgatóját, P. Szabó Sándort kérdeztük a magyar-kínai kapcsolatok jelenlegi helyzetéről, az itt élő kínai közösség megritkulásának okairól, a kínai gazdasági „lufi” kipukkadásának esélyéről. Az igazgató előzőleg közel tíz évig az ELTE kínai szakán tanított, most is oktat, kutat, szakterülete a mai kínai gazdaság és társadalom, illetve az ókori kínai filozófia.
Kína, állami pénzalapja, a CIC révén 1,2 milliárd dollárért további részesedést szeretne szerezni az amerikai Morgan Stanley befektetési óriásbankban.