Outlookot használ? Fontos változás jön, ha nem lép, nem fog tudni belépni a levelezőjébe
Muszáj lesz valamilyen extra hitelesítési módszert használni ősztől az Outlook levelező használatához.
Muszáj lesz valamilyen extra hitelesítési módszert használni ősztől az Outlook levelező használatához.
Kiveszi a kétlépcsős azonosítás folyamatának beállításából a kevésbé biztonságos SMS-hitelesítést a Google. Azt is megmutatjuk, hogyan tudja gyakorlatilag feltörhetetlenné tenni a fiókját, melyben rengeteg személyes információt tárol.
A jelenleginél hatásosabban játszhatja ki a rosszindulatú feleket az Android, a bejelentkezéskor extra védelmi réteget jelentő kétlépcsős azonosítókódokat nem láthatják majd illetéktelenek. Ezt az Android 15 új főverziójának bétájában kiszúrt kódsor árulta el.
Figyelmetlenség miatt akár a legbiztonságosabb rendszerbe is bejuthatnak a támadók. Most az Instagram esetében indult meg egy adathalász kampány, amivel tényleg pár pillanat alatt szerezhetnek meg minden szükséges belépési adatot a rosszindulatú felek – mutatjuk, mire ügyeljen, ha szeretné ezt elkerülni.
Újabb és újabb módszerekkel próbálkoznak a rosszindulatú felek, ám egy kis tudatossággal továbbra is megállíthatóak a rosszindulatú programok. A FluHorse nevű változat különösen veszélyes lehet, ha az embernél nem villan fel a piros lámpa, és elvégzi a támadók kéréseit.
Mostantól nem lesz probléma, ha valamilyen okból elveszítettük a hozzáférésünket az eszközünkhöz – már a felhőbe is menti a kódokat a Google Hitelesítő.
Úgy tesz fizetőssé egy biztonsági funkciót az Elon Musk tulajdonolta Twitter, hogy sok helyen még nincs is mód az előfizetésre, és a kiküldött üzenetek szerint akik nem lépnek, akár el is veszíthetik a hozzáférésüket a platformhoz.
A hackereknek egy hiba miatt csak az áldozat telefonszámát kellett ismerniük, így kikapcsolhatták nála a kétfaktoros hitelesítést a Fiókközpontban. Ez pedig megkönnyíthette a hozzáférést az olyan profilokhoz, mint a Facebook vagy az Instagram. A hibára egy nepáli biztonsági kutató figyelt fel.
A legtöbben az online bankolás során ismerkedtek meg a kétlépcsős azonosítással: már évekkel ezelőtt is úgy volt, hogy a netbankos jelszó begépelése után az SMS-ben érkező egyedi kódot is be kell gépelni, hogy hozzáférjen az ember a bankszámlájához. A „második jelszót” mára a Facebooktól a vállalati távmunkarendszerekig egyre több szolgáltatás kéri. Nemcsak az a jó hír, hogy terjed, hanem hogy egyre kényelmesebb lesz igénybe venni.
Az államokhoz köthető összes kibertámadás több mint felét, 58 százalékát Oroszországból hajtották végre az elmúlt évben – ez derül ki a Microsoft friss jelentéséből. A legtöbb kibertámadást azonban nem az államok, hanem a közönséges kiberbűnözők követik el, akik többnyire nem információt, hanem pénzt akarnak áldozataiktól. A Microsoft szerint a ma ismert támadások 99 százalékát vissza lehetne verni a többfaktoros hitelesítéssel – a szinte minden szolgáltatásban elérhető funkcióval, amit csak be kellene kapcsolni.
A Google is kínál kétlépcsős azonosítást – ez többek számára régóta ismert tény, sokan azonban még mindig nem használják a funkciót. Pedig egy lépésben az összes Google-szolgáltatás, köztük például a Gmail és a Drive is biztonságosabbá tehető vele.
A világ legnépszerűbb üzenetküldő szolgáltatásának valóban megbízható a titkosítása. Egy hiba azonban lehetővé teszi, hogy a hackerek teljes hozzáférést szerezzenek bárki fiókjához.