Videó jelent meg az Oroszországban kémkedésért bebörtönzött amerikairól
Az Egyesült Államok szerint az egykori tengerészgyalogost jogtalanul tartják fogva.
Az Egyesült Államok szerint az egykori tengerészgyalogost jogtalanul tartják fogva.
Komoly kémkedési kampányt indított egy kínai hackercsoport a Mandiant szerint, melyet fertőzött e-mailek útján terjesztettek a rosszindulatú felek, kihasználva a levelezés és mellékleteik szűrésére és elemzésére szolgáló eszközök hibái.
Robert Hanssent az FBI története legkártékonyabb kémjének nevezte. Halálának okát nem közölték.
Orbán Balázs elmondta, amit fontosnak érzett, de aztán egy nem várt kérdésre is választ várt tőle Velkovics Vilmos.
A Miniszterelnökséget vezető miniszer szerint nem a kormány dönt arról, milyen eszközt használnak megfigyelésre.
Érkezett feljelentés, de még vizsgálódnak.
Akár 11 év börtön is várhat a Jobbik korábbi EP képviselőjére, Kovács Bélára. Hamarosan elsőfokú ítélet születhet az ügyében, kémkedéssel és költségvetési csalással vádolják.
A Huawei alapító elnöke szerint az amerikaiak atombombaként tekintenek az 5G technológiára, ők azonban máshogy látják.
Jucsing Csangnál négy mobiltelefon, egy laptop, egy külső merevlemez és két tajvani útlevél is volt, amikor a vírussal fertőzött pendrive-val elkapták.
Amerikai titkosszolgálatok szerint a Huawei telefonjai nemzetbiztonsági kockázatokat hordozhatnak, azonban a német kiberbiztonság feje ezt nem így látja.
Az Apple egyik biztonsági főnöke levelet küldött az amerikai kongresszusnak, melyben tagadta, hogy a kínaiak beépített mikrochipekkel szerezték volna meg az Apple vállalati titkait. A Bloomberg viszont állítja, minden szó igaz a történetből.
A történelem valószínűleg legnagyobb ipari kémkedési botránya lehet a Bloomberg felfedezése, amely hatósági forrásokra írt arról, hogy a kínai kormány több mint 30 amerikai óriáscég, köztük az Apple szervereihez szerzett hozzáférést, hogy vállalati titkokat szimatoljon ki. Az érintettek egytől egyig cáfolják a lap állítását.