A párizsi olimpiára tervezett destabilizáló akciót egy orosz, letartóztatták
Helyi források szerint “nagyszabású és komoly következményekkel járó” projektet készített elő. Ügyét ugyanakkor nem terrorakcióként kezelik.
Helyi források szerint “nagyszabású és komoly következményekkel járó” projektet készített elő. Ügyét ugyanakkor nem terrorakcióként kezelik.
Nemrég vettek őrizetbe Ausztriában egy volt osztrák titkosszolgát, aki az oroszoknak kémkedhetett.
Carsten L. a német szövetségi hírszerző szolgálatnak dolgozott és titokban szigorúan titkos minősítésű információkat adott át Moszkvának már az ukrajnai háború kitörését követően. Bűntársával együtt december közepén állították bíróság elé. Nem ez az első eset, amikor az oroszoknak dolgozó kettős ügynökök lepleződnek le Németországban. A Deutsche Welle riportja.
Magyarország és Lengyelország a grenadai EU-csúcson is kötözködik, írja a Bloomberg. A Frankfurter Rundschau ugyanerről a két országról beszél: a lap szerint vezetői Donald Trump visszatérésében reménykednek. Az Economist vezércikke azt írja, Ukrajna számára szörnyű, ami az amerikai képviselőházban történt. A Washington Post szerzője szerint Ukrajnának kemény döntést kell hoznia háború és béke kérdésében. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Talán meg sem lepődünk már azon, hogy sok más cég és szervezet után maga az amerikai hírszerzés is saját MI-chatbotot fejleszt – ez ugyanakkor egyáltalán nem lesz nyilvános.
Tunézia az orránál fogva vezeti az EU-t migráns ügyben. Ausztria a kémek paradicsoma. Politikai szövetség formálódik a német és osztrák szélsőségesek között. Dagad a lengyel vízumbotrány. Megvan a veszélye annak, hogy a korszerű technológia révén az olyan milliárdosok, mint Elon Musk már-már geopolitikai tényezővé növik ki magukat, írja vezércikkében a Financial Times. Válogatás a világsajtó írásaiból.
A 007-es mesterséges intelligencia megjelenésére egyelőre nem lehet számítani, ugyanakkor néhány dologban a hírszerzés segítségére lehet az MI.
Egy kivándorlók beilleszkedését segítő bolgár párról és egy technikusként is dolgozó férfiról derítették ki a brit hatóságok, hogy Oroszországnak kémkedhettek.
Az osztrák hatóságok már nem tudják ellenőrzés alatt tartani az idegen ügynököket, kérdés, hogy akarják-e. Amerikában vége a kétpárti egyetértésnek a követendő külpolitika ügyében, Fareed Zakaria elemzése a Washington Postban. Giorgia Meloni a szélsőjobb európai összefogásával kampányol a szélsőséges Vox mellett a spanyol választáson. A WizzAir nem akar "a legrosszabb fapados szolgáltató" lenni Nagy-Britanniában. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Belgium fővárosa, az EU székhelye továbbra is hemzseg a kémektől – többek közt az oroszoktól és a kínaiaktól –, miközben a helyben illetékes belga titkosszolgálat és kémelhárítás, amely csak valamikor 2000-es évek elején ébredt fel a hidegháború végét követő boldog Csipkerózsika-álomból, személyzeti problémákkal küzd.
Mint mondta, helytelenül fogalmazott, amikor azt akarta kiemelni, hogy a magyar kormány nem megbízható partnere a többi tagállamnak az orosz-ukrán konfliktusban.
A férfi személyesen vitte volna az adatokat tartalmazó pendrive-ot az orosz nagykövetségre. Az országhatáron fogták el.