Dizájnerruhába öltözött kisállatok vonultak fel a New York-i divathéten
Videó is készült a legkisebb dívákról.
Videó is készült a legkisebb dívákról.
A világos elsőként került kereskedelmi forgalomba laborhúsból készült jutalomfalat. A gyártója állítása szerint ez ugyanazokat a tápanyagokat tartalmazza, mint a hagyományos, hústartalmú kutyaeledelek.
Az ELTE kutatói meglepő következtetésre juttottak.
A III. kerületben betiltották a szilveszteri tűzijátékozást.
Egy kutya százat csinál. Terjedőben a kutyákra csatolt vetőmagzsák, ami segíthet a természet helyreállításában, jobbításában.
Elvitelre – a podcast, amelyben a hét legjobb HVG hetilapos és hvg360-as anyagaiból válogatunk. Csak indítsa el a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! A héten lemondott a fél ukrán kormány és választást nyert a szélsőjobb Türingiában. Ezekről, illetve a veszélyesek ebek hazai szabályozásáról, azaz a “pitbulltörvényről” lesz szó.
A török parlament kedden elfogadta a kóbor kutyákról szóló törvényt, amely keretében kötelezővé teszik az önkormányzatok számára több millió utcán kóborló eb befogását, menhelyre szállítását, továbbá a súlyos beteg vagy agresszív állatok elaltatását.
Az ELTE kutatói családi kutyák és törpemalacok emberi érzelmi hangadásra adott reakcióját hasonlították össze. Az eredményekből az látszik, hogy mindkét faj egyedei különbséget tettek a sírás és a dúdolás között, a kétféle hanghatásra adott reakcióik azonban eltértek egymástól.
A Kaliforniában évről évre megrendezett verseny egyáltalán nem kineveti a tökéletlen kutyákat, inkább az elfogadást és a szokatlan kinézetű, akár betegségeket túlélt kutyák örökbefogadását támogatja.
Az ugatásuk mentén számos dolgot megérthet a kutyák kommunikációjából a mesterséges intelligencia, és ez egy fontos lépés lehet az állati nyelv megértéséhez.
Bizonyos dolgokban a kutyák is olyanok, mint az emberek: ahogy öregszenek, zsugorodik az agyuk, gondolkodási és memóriához kapcsolódó problémákkal küzdhetnek. De akárcsak kétlábú barátaik esetében, a velük töltött játék, a társas tevékenységek segíthetnek az agyműködés egészségének megőrzésében – állítják amerikai neurobiológusok.
Az intelligencia egyik fő alkotóeleme, alappillére, az úgynevezett „g faktor” kutyáknál is létezik, és sok jellemzőjében, többek között az öregedési mintázatában, hasonlít is az emberihez – mutatnak rá az ELTE Etológia Tanszék kutatói.