Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#kutyaiskola

Reno

Nem gépként működik, hanem igazi élettárs a vakvezető kutya

Hazánkban egyelőre kevés vakvezető kutyával találkozhatunk, ezért sokan nem is tudják, hogyan álljanak az ilyen állatokhoz. Mi a teendő, ha egy munkáját végző kutyába és látássérült gazdijába ütközünk? Egyáltalán milyen ebekből lesz segítő kutya, meddig és hogyan zajlik a kiképzésük? Magyarország legrangosabb vakvezető kutyaiskolájának alapítójával beszélgettünk, aki többek közt azt is elárulta: ahogy nincs két egyforma látássérült, úgy minden kutya is külön személyiség.

Élet+Stílus Balla István

„A kert nem a kutya helye, a kutya helye a nagyváros”

Normális, hogy egyre több kutya van a városban, sőt jó lenne, ha még több lenne a munkahelyeken, a tömegközlekedési eszközökön, a parkokban, a lakásokban, hiszen a kutyának a társas közeg a természetes – véli Korom Gábor kutyaszakértő, a Tükör Módszer megalkotója, aki szerint az utóbbi években lényegesen javult a kutyatartás kultúrája Magyarországon. Szerinte a jó gazda egy jó szülőhöz hasonlít.

Tech MTI

A képzettebb kutyák több jutalomfalathoz jutottak az ELTE kísérletében

Az ELTE etológusainak legújabb tanulmánya szerint a segítő- és terápiás kutyák sikeresebben oldják meg a feladatokat, mint a képzetlen és a más feladatokra képzett családi kutyák. De bármilyen kiképzés kedvezően hat az önállóságra: a kutatók által adott feladatban a képzetlen kutyák egyáltalán nem tudtak jutalmat szerezni, a képzettek viszont hozzájutottak néhány falathoz.

Történelem MTI

Beszélni és olvasni tanították a kutyákat Hitlerék

Beszélni és olvasni tanítottak kutyákat a náci Németországban a II. világháború idején, a győzelem érdekében. A sajátos ebiskolában írás ugyan nem szerepelt a kutyatananyagban és énekóra sem, de szinte az összes többi alaptantárgy igen.