Kutatók rájöttek, mi okozhatja a szaglásvesztést a koronavírus-fertőzésnél
A T-sejtek által okozott gyulladás állhat a szaglással kapcsolatos problémák mögött a Covid-fertőzésen átesettek körében.
A T-sejtek által okozott gyulladás állhat a szaglással kapcsolatos problémák mögött a Covid-fertőzésen átesettek körében.
A korábban gyakori tünetek, mint például a láz vagy a szaglásvesztés egyre kevésbé jellemzőek a koronavírusnál, helyette már megváltozott szaglásról számolnak be az érintettek.
Az a vírus, ami az idei télen okozhatja az esetszámok emelkedését, új tünetet is okoz a fertőzésnél.
Az amerikai kutatók öt hónapon át monitorozták 297 egészségügyi dolgozó állapotát, hogy kiderüljön, mennyire képes jelezni a karjukon hordott Apple Watch a koronavírus-fertőződést.
Az amerikai kutatók szerint a Molnupiravir képes lehet 24 óra leforgása alatt megakadályozni, hogy a megfertőződött ember továbbadja a koronavírust. A készítményt már a betegeken tesztelik.
Kitérnek arra is, hogy mikor jön el az a pont, amikor egy betegnek már mentőt kell hívnia, illetve mit vigyen magával az, aki kórházba megy.
Bár hivatalosan „gyógyult” státuszúként tartják nyilván őket, hiszen a koronavírus akut fertőzésének számukra vége, több páciens élete hónapokkal később sem állhat vissza a normál kerékvágásba.
Többen nem vették komolyan tüneteiket, és erre vezethető vissza az utóbbi napok új fertőzéseinek zöme a koronavírussal kapcsolatos kormányzati honlap szerint. Aki észleli magán a tüneteket, azt arra kérik, ne menjen közösségbe.
Az amerikai járványügyi központ (CDC) kibővítette azt a tünetlistát, amely alapján koronavírus-fertőzésre lehet gyanakodni egy beteg vizsgálatakor.
Az Alibaba új szoftvere a koronavírusos megbetegedések felismerésénél tehet jó szolgálatot.
A Vuhan-vírusként elhíresült új kórokozó a tudósok számításai szerint gyorsabban terjed a normál influenzánál. Ha valaki elkapja, két másik embert fertőz meg vele.
Időközben Tibetbe is eljutott a betegség.