Meghalt Lou Ottens, aki 1963-ban feltalálta a magnókazettát
Találmánya villámgyorsan világsiker lett, több mint 100 milliárd darabot adtak el belőle.
Találmánya villámgyorsan világsiker lett, több mint 100 milliárd darabot adtak el belőle.
Egy hongkongi cég úgy gondolja, vannak még, akik kazettáról hallgatnának zenét, a gyártó ezért egy különleges eszközt tervez piacra dobni, amely a modern technikából is merít egy keveset.
A kilencvenes évek zenehallgatásában az egyik legmenőbb innovációt a discman jelentett. De kinél van még meg az elfeledett készülék? A Jófogás és a GKI közös, médiafogyasztási szokásainkat vizsgáló kutatásából többek között arra is fény derül, hogy a lakosság negyedénél még van otthon kazettás magnó, de walkmanünket is féltve őrizzük.
Éledezni látszik a zenei kazetták piaca. Miközben a CD-eladások zuhannak, a jó ideje ismét népszerű bakelitek mellett az elmúlt hónapokban erősödött a kazetták iránti érdeklődés is.
A gyerekek elektronikus kütyükkel nőnek fel, profibban bánnak ezekkel, mint sok felnőtt, aki még az analóg korban szocializálódott, és csak az után igyekezett elsajátítani a számítógép, az okostelefon és a többi elektronikus és digitális eszköz használatát. De mit kezdenének az analóg vagy retró eszközökkel a mai kor digitális bennszülöttei – tettük fel a kérdést, amelyre az alábbi videóban választ is kaptunk.
A mai gyerekek kütyüfronton lepipálják a felnőtteket. Frusztrációnkat azzal próbáltuk levezetni, hogy kazettás magnót, filmes fényképezőgépet, írógépet adtunk a kezükbe, boldogulnak-e ezekkel, rájönnek-e, mire valók. Íme, egy kis ízelítő abból, mire jutottak. Hamarosan pedig jön a teljes videoriport.
A kazettás magnók világát hozza vissza egy oldal, amely emellett gazdag zenei világot kínál.
Ismét az iPhone tulajdonosok nosztalgiájának kedvezünk, ez alkalommal az old-school kazettás magnó külsejére hajazó...
Vajon tudja-e valaki olvasóink közül, hogy mi volt a Regency TR-1?