Óriási tintahalat mosott partra a víz Dél-Afrikában
A több mint négyméteres állatra fürdőzők találtak rá. Még nem volt teljesen kifejlett példány.
A több mint négyméteres állatra fürdőzők találtak rá. Még nem volt teljesen kifejlett példány.
Száznyolcvan kilós tintahalat vetett partra a víz a spanyol Pechón városának strandján. A tízméteres óriáskalmár (Architeuthis Dux) a Föld legnagyobb gerinctelen élőlénye. A most talált példányt a cantabriai tengeri múzeumba szállították. Hasonló óriást filmeztek le tavaly a japán partoknál egy 900 méter mélységben is működőképes kamerával. Az erről készült videót a másik alatt találják.
A kalmárok tudnak "repülni" - állítják japán kutatók, akik a vízből kiugró példányokról készült fotósorozatok elemzése alapján jutottak erre a következtetésre.
A kevéssé ismert Octopoteuthis deletron nevű mélytengeri kalmár tizennyolc évig tartó kutatása arra derített fényt, hogy a hímek ugyanolyan gyakran párosodnak azonos neműekkel, mint nőstényekkel.
Humboldt-kalmárok árasztották el Kalifornia partjait, számtalan horgászt vonzva a vízre.
A Debrecen 2-0-ás előnnyel érkezett a Kalmar otthonába, ahol még a vezetést is megszerezte. Ezután azonban a svédek irányítottak, szereztek is három gólt, de idegenben lőtt góllal így is a DVSC lépett tovább.
A hazai pályán kiharcolt kétgólos előny ellenére a Debrecennek támadnia kell a továbbjutáshoz a svéd Kalmar vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 2. fordulójának szerdai visszavágóján.