Több tízezer fosszíliát találtak Angliában, 167 millió évesek
Korábban egy trópusi tenger volt ott, ahol nemrég órási mennyiségű fosszíliára bukkantak a brit kutatók.
Korábban egy trópusi tenger volt ott, ahol nemrég órási mennyiségű fosszíliára bukkantak a brit kutatók.
Még a mai Csehország területén is éltek ősi tengeri krokodilok – derült ki a Bécsi Természettudományi Múzeumban (NHM) már több mint száz éve őrzött leletek új vizsgálatából és rendszertani besorolásából.
A jura időszakban élt tengeri ragadozók maradványait tárták fel kutatók a chilei Atacama-sivatagban.
Egy 160 millió éves növény fosszíliáira bukkantak kínai és amerikai kutatók Kínában, a Belső-Mongólia Autonóm Területen.
A jura időszakban élt ősmadár fosszíliájára bukkantak paleontológusok Németországban. Ez a második eddig felfedezett röpképes ősmadár ebből a földtörténeti korszakból.
Régóta izgatja már a paleontológusokat és a tudományt a kérdés, hogy az egykor tollas dinoszauruszok vajon miért nem tudtak repülni. Most úgy tűnik, sikerült megtalálni rá a választ.
A középső jura időszakban élt delfinszerű krokodil maradványait azonosította az Edinburghi Egyetem tudósai által irányított kutatócsoport, amely a 165 millió éves tengeri őshüllő fosszíliáiról a Journal of Systematic Palaeontology című folyóiratban számolt be.
Jura kori tücskök 165 millió évvel ezelőtti szerelmes dalát rekonstruálták amerikai, brit és kínai tudósok. Egy rovarnak jó állapotban maradtak fenn a szárnyai, ezt tette lehetővé a ciripelés rekonstruálását.