Egy 12 gyerekes tornanádaskai pár összesen már öt és fél évet ült, mert nem tudták kifizetni a bírságot. Az egyik lányuk lett a többi gyerek gyámja, hogy ne szakítsák ki őket a családból.
Folyamatosan nő az iskolakerülő gyerekek száma az általános iskolákban – írja a hétfői Magyar Nemzet az Emberi Erőforrások Minisztériumának statisztikájára hivatkozva.
Törvényben előírt feladat a rendőrök számára, hogy az iskolából lógó fiatalokat visszaültessék a padba, ám a jelek szerint nem igazán boldogulnak ezzel. Tavaly a fővárosban 15 diákot kísértek vissza a tanintézményekbe, míg Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 72-t – derült ki az Országos Rendőr-főkapitányság a hvg.hu megkeresésére adott válaszából. Ugyanakkor az egyenruhások csak Budapesten tavaly áprilisban 116 csavargó gyermeket és fiatalkorút állítottak elő, egy felmérés szerint pedig 5 659 gyerek hiányzott ötven óránál többet az általános iskolából az elmúlt tanévben.
Két tanév alatt csaknem negyven százalékkal csökkent az iskolai hiányzások száma - írta csütörtöki számában a Magyar Nemzet az Emberi Erőforrások Minisztérium szociális államtitkárságának a lap kérésére készített statisztikai adatgyűjtésére hivatkozva.
A rendőrségi törvény január elsején hatályba lépett módosítása nyomán a rendőrök visszavihetik az iskolába az iskolakerülőket. Így jártak el egy szerencsi fiúval kapcsolatban is.
Az eddigi adatok szerint 17 kiskorú tanulót kísértek rendőrök az oktatási intézmények vezetőjéhez az iskolakerülés elleni törvénycsomag hatályba lépése óta eltelt, január 1. és 31. közötti időszakban – írta a Népszava.
Sátoraljaújhelyen az iskolakerülők kiszűrésére a város három középiskolája, a helyi rendőrkapitányság és a gyermekvédelmi szolgálat a közelmúltban iskolai járőrszolgálatot indított - közölte a rendőrség.
Megszavazta a parlament csütörtökön azt a belügyminiszteri javaslatot, amely alapján jövő január 1-jétől az igazgatóhoz kísérheti a rendőr azt az általános iskolás diákot, aki igazolatlanul marad távol a tanítási órákról.
Megvalósíthatatlannak, megbélyegzőnek és értelmetlennek tartják az oktatásban dolgozók azt a tervezetet, amely rendőrökkel és iskolaőrökkel szorítaná vissza az iskolakerülők számát és az iskolai erőszakot. Az őrök - ha szükséges - testi fenyítést is alkalmazhatnának, ez azonban szembemegy többek között a köznevelési törvényben foglaltakkal is.
Új eszközökkel próbálja visszaszorítani az iskolakerülők számát a kormány: ha egy diák ötven óránál többet hiányzik igazolatlanul, felfüggesztik a családi pótlék „utódaként” bevezetett iskoláztatási támogatását. A Nefmi szerint az új szabályozás sikeres, az iskolakerülők száma csökkent, az érintett intézmények és önkormányzatok azonban nem csak jó tapasztalatokról tudnak beszámolni. Problémát okoznak a megnövekedett anyagi és adminisztrációs terhek, a notórius iskolakerülőkkel pedig sehol sem tudnak mit kezdeni.