Két nappal azután, hogy kifutott a Wall Streetre, Peking lecsapott a kínai Uberre
Kiberbiztonság címszó alatt kezdett el vizsgálódni a nyugati befektetési piacon terjeszkedő Didire a kínai állam.
Kiberbiztonság címszó alatt kezdett el vizsgálódni a nyugati befektetési piacon terjeszkedő Didire a kínai állam.
Minap adta ki legfrissebb jelentését az AV-Comparatives független tesztlabor. Tizenhét internetbiztonsági programot teszteltek, négy vett észre minden kártékony kódot.
Az amerikai First Lady ezúttal egy olyan kiadványhoz adta a nevét, amely a gyermekeket tanítja a biztonságos internethasználatra. A baj csak annyi, hogy a Melania Trump nevével elsütött pár oldalas könyvecskét már Barack Obama elnöksége idején is közzétették.
Érdekes kísérletet tett egy norvég tanár. Tízéves diákjait a közösségi média tudatos használatára igyekszik tanítani, ezért meg akarja mutatni nekik, milyen gyorsan szalad körbe a világon egy feltöltött fénykép. Talán még ő is tanult belőle.
A világ egyik legismertebb kiberbiztonsági cége másfél éve teszteli az ingyenes vírusirtó programját, most azt mondják, végleg elkészült. Igazi védelmet ígérnek, de sokan gyanakodnak az orosz cégre.
Sok magyar szülőnek fogalma sincs arról, mit csinál gyermeke az interneten. Hogy miért kellene, arról készült egy igen hatásos videó.
Szinte teljesen védtelen az internet azokkal a kifinomult, összetett támadásokkal szemben, amelyek pénteken több népszerű oldalt és szolgáltatást is megbénítottak – állítja egy kiberbiztonsági szakember. A támadások célja sajnos sokkal durvább lehet, mint azt elsőre gondolnánk.
A szülők harmada egyenesen úgy érzi, hogy az online világ elszigeteli őket a gyermekeiktől.
Az elektronikus magánszféra jövője azon áll vagy bukik, hogy a világ nagyhatalmainak kémei milyen választ adnak a hátsó kapu alapvetően feloldhatatlan dilemmájára.
Néhány évvel az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló törvény három évvel ezelőtti hatálybalépését követően, kialakulni látszanak a Nemzeti Adatvédelmi és Információs Hatóság bírságolási gyakorlatának alapjai. A Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda szerint a hatósági jogalkalmazás szigorodása figyelhető meg.
A szokásos, mosolygó műsorvezetős tartalom helyett egy, a látogatót megmosolyogtató kódsor jött be szerdán a Médiaszolgáltatás-Támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) honlapján. A hírcsatornává válás óta szerencsétlenkedő M1 által tematizált napokban ebből is hír lett, és sok kérdés felmerült. Milyen rendszer van a honlap mögött? Mit hibázhatott az MTVA? Mekkora idétlenség, ha ilyen könnyen feltörhető egy 80 milliárdból gazdálkodó szervezet honlapja?
Napjainkra a hagyományos felhasználónév és jelszó kombináció egyre kevesebb védelmet jelent, mivel nehéz biztonságban tartani és biztonságosan használni ezeket az adatokat. Hiába kapnak el egy-egy hackert, aki bejelentkezési adatokat lop el, ha rögtön kettő lép a helyére szofisztikáltabb módszerekkel. Vannak szakértők, akik szerint a jelszavas rendszerrel önmagában nincs nagy biztonsági probléma, de kell mellé még valami más.