Az amerikaiak szerint nem interkontinentális ballisztikus rakétával támadták az oroszok Dnyiprót
Az orosz erők egy közepes hatótávolságú rakétát lőhettek ki.
Az orosz erők egy közepes hatótávolságú rakétát lőhettek ki.
Ilyet eddig nem vetettek be a háború folyamán.
A védelmi minisztérium szerint a kilövés célja a fegyverek teljesítményének és a katonai kiképzésnek tesztelése volt.
Ha minden igaz, a mostani a negyedik sikertelen fellövési kísérlet.
A nukleáris katasztrófa forgatókönyvét ismerteti egy ijesztően megalapozott könyvben Annie Jacobsen amerikai biztonsági szakértő.
Az oroszok az Avangard nevű rendszert fogják lecserélni a Szarmatra, ami fejlesztői szerint „a rakétatechnika csúcsának” tekinthető.
Az orosz védelmi tárca szerint a világ legnagyobb hatóerejű és legnagyobb hatótávolságú rakétáját lőtték most ki, az elnök azt mondta, ez majd elgondolkodtatja azokat, akik fenyegetik az országukat.
Az észak-koreai állami televízió videójában Kim Dzsong Un drámai zenére, lassított felvételben vonul, amíg ki nem lövik az interkontinentális ballisztikus rakétát.
Moszkva kész kiterjeszteni a hadászati támadófegyverek korlátozásáról megkötött START-3 egyezményt a hiperszonikus, irányítható szárnyas siklóblokkal felszerelt Avangard rakétarendszerre és a Szarmat interkontinentális nehézrakétára is - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter vasárnap a Pervij Kanal állami tévécsatorna politikai műsorában.
Az oroszok állítása szerint eplusztíthatatlan rakétát fejlesztettek ki, tesztjéről egy videót is közzétettek.
Egy nukleáris háború kirobbanásakor tehet jó szolgálatot az amerikai légierő Doomsday, vagyis Végítélet nevű repülőgépe, mely speciális felszereltségének hála akár napokig is képes a levegőben maradni, és onnan ellentámadást indítani a mindenkori elnök parancsára. A különleges gépet nemrég a CNN újságírói is megnézhették.
Észak-Korea pénteken újabb sikeres rakétatesztet hajtott végre. A számítások szerint ezzel a technológiával elérné az USA legtöbb nagyvárosát.